opinia lekrza/ podstawa do niepokoju gdzie sie udac?

napisał/a: niestety 2014-01-28 09:49
dlaczego moj temat zostal usuniety prosze o jaka kolwiek porade nie mam pojecia co robic !!!!!!

witam wszystkich bez zbędnych wstępów przejdę do szczegółów
proszę mnie nie oceniać opowiadam historie w skrócie, jestem w ciężkiej sytuacji nie wiem jak się zachować proszę o poradę



mam 21 lat mieszkam w krakowie w wieku 17 lat zacząłem palić tanie "papierosy" bez akcyzy
uważałem że to "okazja" regularnie paliłem około pół paczki od rana do wieczora
3 lata później przypadkiem dowiedziałem się że tytoń który paliłem okazał się być zanieczyszczony.



międzyczasie ignorowałem różne przypadłości których nie miałem zanim zacząłem sam siebie krzywdzić w tak idiotyczny sposób
< dyskomfort w przełyku , bóle gardła , chrząkanie , gęsta ślino flegma pełna pęcherzyków powietrza często z szarymi smugami >


raz stwierdziłem że coś jest jednak nie tak (około rok temu)
miałem kilka dni wolnego w pracy i stwierdziłem że warto będzie
poprostu sprawdzić co jest nie tak
więc tego samego dnia poszedłem na prywatną wizyte do Pani laryngolog
opowiedziałem o problemie powiedziałem że pale
(jeszcze wtedy nie wiedziałem że tytoń jest zanieczyszczony)
Pani wyciągnęła lusterko i zajrzała do mojego gardła powiedziała że w gardle jest stan zapalny
a ogólnie jestem za młody żeby dolegało mi coś poważniejszego
żebym nie zamartwiał się na zapas bo nic złego sie nie dzieje
ucieszony wyszedłem od lekarza że jest w porządku wykupiłem receptę, i przyjąłem leki
poprawy nie było ale pani doktor powiedziała że jest ok więc żyłem dalej
przejdźmy dalej


tak jak pisałem wyżej około 2 miesiące temu przeczytałem skład owego "spulchniacza tytoniu"
skład syntetycznego "nawozu" którym wszystkie papierosy były "spulchniane" (mieszanina cukrów, hormonów oraz tworzyw sztucznych)
czytając skład spulchniacza osłupiałem i głęboko zastanowiłem się nad wszystkim
i dopiero po przeczytaniu składu tego świństwa zrozumiałem skąd wzięły się te bóle i wieczne chrząkanie odpluwanie zawsze gęstej wręcz śluzowatej śliny


i odrazu skojarzyłem fakt że wtedy kiedy paliłem najwięcej papierosów w krótkim czasie
dopadał mnie ostry ból gardła taki że słowa nie mogłem powiedzieć bo wiązało się to z bólem
przy połykaniu śliny łzy same ciekły z oczu
ślina była tak gęsta lepka śluzowata nie raz z szarym zabarwieniem
ignorowałem to myśląc że znowu jakiś wirus
ból przechodził po pół godziny nie raz po godzinie nie raz półtorej godziny
a rano przecież trzeba wstać do pracy


zaraz po tym jak dotarło do mnie to wszystko wybrałem się do kolejnego Laryngologa tym razem w inne miejsce
dodatkowe objawy jakie mi towarzyszyły to zatkany nos raz jedna raz druga dziurka
laryngolog powiedział że są rozległe stany zapalne ale to jest do wyleczenia farmakologicznie
a nos jest zatkany dlatego że mieszkamy w przemysłowym mieście i dodatkowo mam skrzywioną lewą przegrodę nosową
dostałem skierowanie na prześwietlenie zatok

wyniki prześwietlenia:
pogrubienie śluzówek zatok szcczękowych zwłaszcza prawej podejrzenie polipa w prawej zatoce szczękowej pozostałe zatoki powietrzne


wróciłem z wynikiem prześwietlenia zatok do laryngologa, doktor dał mi skierowanie na tomografie

wyniki tomografi zatok:
torbiel retencyjna w lewej i prawej zatoce szczękowej wymiary 13x17mm i 14x19mm


Znowu wróciłem do laryngologa dostałem skierowanie do szpitala rozpoznanie: skrzywienie przegrody nosa, przerost małżowin nosowych lekarz wypisał mi ZATOXIN, AVAMYS i NASODRIL

poczułem jakby lekarz zignorował zupełnie to o czym mówie i to co dolega mi na codzień i przeszkadza najbardziej
czyli:

-chrypka
-dyskomfort w przełyku
-chrząkanie
-gęsta wydzielina
-duszności
-znużenie
-brak siły
-powtarzające się bóle głowy około 2 razy w tygodniu
-krwawienia z nosa


i to wszystko spowadzone do krzywej przegrody nosowej? nie wiem co teraz robić mam iść do kolejnego laryngologa czy może wybrać się na pierwszą wizyte do onkologa dodatkowo po lewej stronie obok węzła chłonnego wyczuwam grudke która jest tylko z jednej strony jestem zdesperowany chce żeby ktoś zdiagnozował mój problem i jeśli moj problem zostanie zlokalizowany Stawić czoła temu wszystkiemu żyć jak zwykły człowiek w moim wieku nie mam siły i ochoty na wyjście gdziekolwiek przez ten dyskomfort w gardle non stop odpluwanie gęstej śliny chrząkanie od pół roku mam prace w domu więc jest lepiej niż wcześniej ale chce zacząć żyć a to mi naprawde bardzo przeszkadza proszę o pomoc



nie wiedziałem co robić więc zrobiłem rtg płuc i morfologie krwi

wyniki rtg płuc:
płuca lekko przejaśnione rozedmowo, płuca bez zmian naciekowych, rysunek naczyniowy płuc prawidłowy, przepona wolna, serce niepowiększone, aorta w normie

wyniki morfologii:
leukocyty 7,7
erytrocyty 5,1
hemoglobina 14,9
hematokryt 43,20
mcv 85
mch 29
mchc 34,5
płytki krwi 280
rdw-sd 39,5
rdw-cv 12,8
pdw 11,8
mpv 10,2
p-lcr 26,4
pct 0,3
neutrofile 4,61
limfocyty 2,14
monocyty 0,66
eozynofile 0,29
bazofile 0,0
napisał/a: joannanr1 2014-01-28 10:35
Laryngolog dobrze pokierował Twoim leczeniem.Musisz usunąć polipy z zatok,pozdrawiam
napisał/a: niestety 2014-01-28 13:18
laryngolog nie skierował mnie na usuwanie polipów tylko prostowanie przegrody nosowej a to chyba znacząca różnica pozatym to przez polipy dokuczają mi te objawy?

co z ostrymi bólami gardła gęstą flegmą trudnoscia w mowieniu i chrypką to przez polipy?
ktoś kompetenty moze sie wypowiedzieć
w moim temacie będe wdzięczny za każdą porade do jakiego lekarza się udać

zanim wypowiesz się następny raz przeczytaj post w całości , pozdrawiam

-chrypka
-dyskomfort w przełyku
-chrząkanie
-gęsta wydzielina
-duszności
-znużenie
-brak siły
-powtarzające się bóle głowy około 2 razy w tygodniu
-krwawienia z nosa
napisał/a: joannanr1 2014-01-29 11:50
Twoje dolegliwośći nie są związane z obecnością torbieli a z powodu stanu zapalnego toczącego się w zatokach.Z tego co piszesz to masz już przewlekłe zapalenie zatok.Miałeś w ogóle robione posiewy wydzieliny ? wiadomo co spowodowało stan zapalny zatok?wirusy ,bakterie a może grzyby?Masz zdrowe zęby?


'Torbiel jest to patologiczna przestrzeń w obrębie organizmu, składająca się z jednej lub większej ilości komór wypełnionych płynem. Torbiele zatok powstają w następstwie przewlekłych procesów zapalnych zlokalizowanych w zatokach przynosowych.
Torbiele zazwyczaj są zmianami łagodnymi, ale w związku z toczącym się przewlekle procesem zapalnym, a także zmianami w obrębie komórek nabłonka tworzących torebkę torbieli, zmiany te mają niekiedy tendencję do złośliwienia. Z tego powodu powinny być usuwane operacyjne"
napisał/a: niestety 2014-01-29 15:54
tak wszystkie zęby zdrowe, regularnie chodzę na kontrole wizyty u stomatologa

"Miałeś w ogóle robione posiewy wydzieliny ? wiadomo co spowodowało stan zapalny zatok?wirusy ,bakterie a może grzyby?"'
nie miałem gdzie mogę się zgłosić to zrobić ? i mniej więcej cena badania udam się w poniedziałek na to badanie jeśli to ma tylko w jakiś sposob pomoc w zdiagnozowaniu tego czegoś
napisał/a: joannanr1 2014-01-29 17:42
Powinni robić posiewy w każdym laboratorium.W tym artykule poczytasz o diagnostyce:

http://www.natemat.com.pl/zdrowie/leczenie-zatok.html

Zrobiłabym dodatkowo posiew mykologiczny.Nie znam cen.Nie są to drogie badania , sądzę że ok.30zł
napisał/a: niestety 2014-01-29 18:59
dziękuje za odpowiedź dam znać zaraz jak wykonam badnia.
napisał/a: joannanr1 2014-01-29 20:22
ważne żeby zrobili antybiogram i ewentualnie mykogram , pozdrawiam
napisał/a: Vieri 2014-01-30 19:33
Sugestia z mojej strony. Palenie papierosów /"zanieczyszczonych", czy nie/ bez akcyzy, w dodatku jako okazja to pewien element, który może sugerować, że przyczyną dolegliwości jest zakażenie lub zarażenie w związku z przebywaniem w środowisku w którym patogeny są obecne częściej niż w innej części populacji. Powyższe sugestie wyglądają więc ok.

Pozdrawiam
napisał/a: niestety 2014-01-30 19:52
ironicznie nazwałem te papierosy okazją, szczerze mówiąc myślałem że moje objawy mogą dotyczyć zmian nowotworowych tymbardziej że dziadek umarł na raka krtani więc cieszę się że nie zasługerowaliście niczego takiego
udam się na badania które zasługerowaliście i dam znać co i jak. rozumiem że wizyta u onkologa jest zbędna??



dziękuje za wypowiedzi
napisał/a: joannanr1 2014-01-31 21:17
tak , wizyta u onkologa jest zbędna.pozdrawiam
napisał/a: niestety 2014-02-15 12:29
ważne żeby zrobili antybiogram i ewentualnie mykogram gdzie moge zapytac o takie badania i jakiej wydzieliny maja byc badania w poniedzialek wybieram sie do lekarza prosze o szybka odpowiedz !