Opiłek metalu wbity w dłoń

napisał/a: benyiskierka 2012-04-01 15:28
Witam. Mam problem, okolo 3 tygodnie temu wbil mi sie opiłek metalowy w wewnętrzną stronę dłoni, obok kostki palca wskazującego tylko że z odwrtonej strony dloni, oczywiscie od razu pojechalem na pogotowie, tam zrobili zdjecie, jednak chirurg wykrecil sie ze nie ma takich malych nzrzedzi i dostalem skierowanie do poradni chirurgicznej...W poradni rozcieli , lekarz podlubal i powiedzial ze nie moze odnalezc tego opilka i ze woli tam nie grzebac, zeby nie uszkodzic nerwow... Lekarz pOWIEDZIAL zeby zostawic ten opilek w dloni i nic z nim nie robic. Teraz reka delikatnie spuchla i boli przy dotyku, co dalej z tym robic, moze ktos mial podobny przypadek? Pozdrawiam
napisał/a: janusszr 2012-06-08 07:32
Miałem kilka razy usuwane kawałeczki metalu. Zazwyczaj odpryski przecinaka, młotka. Podczas jednej "operacji" chirurg również miał kłopot ze znalezieniem odprysku. Zrobił więc tak. Wbił dwie igły takie od strzykawek w pobliże szukanego kawałka metalu i kazał zrobić zdjęcie rtg. Mając zdjęcie rtg w ręku zlokalizował żelastwo bardzo szybko. Mam w każdej dłoni po kilka wrośniętych odłamków metalu które nie przeszkadząją mi w niczym.