operacja żołądka

napisał/a: łilma 2011-11-23 22:07
mam dosc podchodzacych gazow do gardla i zycia w ciaglym smrodzie,dlatego mam kilka pytan.czy w polsce przeprowadza sie wazektomie zoladka z wycieciem odzwiernika w wypadku gdy jest on slabo kurczliwy.jak wyglada taka operacja.jakie moga byc komplikacje w trakcie i po. no i co z dieta bo pewno cos sie zmieni. b.prosze o odp
napisał/a: micrut 2011-11-23 22:26
a na co chorujesz?
napisał/a: łilma 2011-11-23 22:40
na co choruje?wlasnie w tym rzecz ze nie mam zadnych wrzodow zoladka,mysle ze zolc tez juz splywa w dobyrym kierunku bo bralam leki,leczylam sie tez na helicober ale mi chodzi tylko i wylacznie o ten zapach,niepotrafie normlanie funkconowac,ludzie mnie nie chca a lekarze ignoruja.dlatego pytam czy przeprowadza sie operacje wyciecia odzwiernika kiedy sie nie domyka
napisał/a: micrut 2011-11-23 23:54
a miałaś robioną gastroskopie?

myślenie o operacji bez postawionej diagnozy jest nonsensem.
napisał/a: łilma 2011-11-24 10:25
panendoskopia gornego odcinka przewodu pok.26.5.2010

przelyk endoskopowo -bez zmian
linia Z-wyrazna
wpust sprawny
zoladek podatny na insuflacje,tektonika faldow-zachowana
dno w inwersji-bez zmian,okolica wpustu w inwersji-widoczna niewielka przepuklina rozworu przelykowego
blona sluzowa trzonu-prawidlowa
slozowka antrum-przekrwiona
odzwiernik-okragly malo kurczliwy,przpuszcza zolc
opuszka dwunastnicy-prawidlowa,sluzowka opuszki-prawidlowa
czesc pozaopuszkowa-bez zmian
brodawka vattera-niezmieniona
test ureazowy-(+)
dgn.gastritis,hernia hiatus oesophagi
napisał/a: micrut 2011-11-24 14:56
objawy o których piszesz mogą być związane z przepukliną przełykową.

Zabieg operacyjny wykonuje się wówczas, gdy zachowawcze metody leczenia nie przynoszą efektów, a metodą z wyboru jest laparoskopowa fundoplikacja sposobem Nissena, czyli obszycie dolnej części przełyku kołnierzem wytworzonym z dna żołądka.
Tego typu operację wykonuje wiele klinik chirurgicznych w Polsce.

Leczenie zachowawcze polega na farmakoterapii oraz unikaniu obfitych i ciężkostrawnych pokarmów, szczególnie spożywanych w towarzystwie wysokoprocentowego alkoholu. Pozytywny wpływ na poprawę jakości życia ma także zmniejszenie masy ciała oraz zaprzestanie palenia papierosów.

Wagotomia - czyli przecięcie nerwu błędnego to chirurgiczna metoda leczenia wyselekcjonowanych przypadków wrzodów żołądka, raka żołądka czy zespołu Zollingera-Ellisona.

Wazektomia to zabieg urologiczne polegający na przecięciu nasieniowodów.


Jakie leki przyjmujesz?
napisał/a: łilma 2011-11-24 17:24
dobrze pan wie ze zszycie przelyku nic nie zmieni,bede przelykac sline i dalej w pomieszczeniu bedzie zaduch.teraz juz mam pewnosc ze w tym kraju panuje jakas chora zmowa milczenia.tylko ze to ja musze z tym zyc na codzien i znosic wieczie niezadowolonych ludzi.mimo wszystko dziekuje zacheci
napisał/a: marigo1 2012-01-27 22:33
dobrze cie rozumiem bo mam dokladnie to samo co ty od paru lat mecze sie z tymi wyziewami i tak mi to utrudnia zycie ze momentami trafia mnie szlak.oddalbym chyba wszystkie pieniadze zeby sie tej zarazy pozbyc nie pomagaja mi zadne prochy ani zadne diety .bylem dzis u chirurga i dal mi skierowanie na jeszcze jedna gastroskopie i po niej zastanowimy sie nad ewentualnym zabiegiem bo innej metody to ja juz ni widze
napisał/a: łilma 2012-01-30 21:12
marigo,nie wiem co mam ci powiedziec.tez mnie ciekawi jak taka operacja wyglada,tylko niewiadomo jakie moga byc komplikacje,jak ten zoladek potem trawi bo pewno musza przciac jakies nerwy.wogole nie wiem na czym ona polega.ludzie z kafeterii ktorzy tez zajezdzaja gotuja wywary warzwyne na kosciach wolowych,miesie i mowia ze jest lepiej.nie wie moze moglbys sprobowac .tylko nie wiem w jakim ty wieku,jak u ciebie sytuacja z miazdzyca bo ono silnie rozgrzewa,przez to pobudza krazenie dlatego nie dla wszystkich.osobiscie nie jem pszennych rzeczy(bo b.smierdzi),chleb tylko zytni.ziemniaki tylko w zupie,czekolady wogole bo rozciaga odz.no i te zupy na wolowinie gotuje z takiej ksiazki wg med.chinskiej i wole nie myslec co bedzie jak to nie pomoze.mozliwosci sie wyczerpaly:).jak bys cos wiedzial o zabiegu,niepogardze. no i don't worry be :)
napisał/a: marigo1 2012-01-31 12:51
witaj.mam 35 lat i na szczęście poza tym brzuchem nic mi nie dolega. z tego co się zorientowałem na ten zepsuty wpust jest metoda laparoskopowa fundoplikacja sposobem nissena jest to obszycie dolnej części przełyku kołnierzem wytworzonym z dna żołądka ale nic więcej nie wiem pogadam o tym z lekarzem na następnej wizycie i zobaczę co on na to.ja jestem zdecydowany na zabieg jaki to by nie był aby pomogło.pozdrawiam
napisał/a: łilma 2012-02-05 18:28
i co tam.byles u lekarza?zmieni cos ta operacja?
napisał/a: marigo1 2012-02-05 22:37
u lekarza będę dopiero po 15 marca bo tego dnia mam gastroskopie w praskim szpitalu ponoć tam dobrze robią no i wtedy zobaczymy mam nadzieję że coś wymyślimy bo przecież musi być jakieś wyjście, na pewno dam ci znać. tych wywarów na kościach wołowych nie próbowałem ale kupuję sobie w tesco mrożone warzywa jem codziennie i powiem ci że pomagają na te wyziewy (nie czuć tak) spróbuj