Operacja - Wycięcie śledziony.

napisał/a: DeXter94 2011-09-14 15:06
Witam wszystkich. Nie cały miesiąc temu uległem wypadkowi, po którym konieczna była operacja usunięcia śledziony. Straciłem również ok. 3 litrów krwi w wyniku krwotoku wewnętrznego. Po wypadku spędziłem 10 dni w szpitalu. Do dnia dzisiejszego jestem zwolniony ze wszystkich prac, szkoły itp. Przejdę już do sedna sprawy. Byłem wczoraj na tzw. komisji, gdzie lekarz miał oszacować mój uszczerbek na zdrowiu, w celu przyznania mi odpowiedniej kwoty odszkodowania . Niestety niczego się nie dowiedziałem, sam pobyt w gabinecie nie trwał nie więcej niż 3 minuty.. Moje pytania brzmią : Czy któryś z Państwa miał podobny wypadek, i orientuje się ile ' % ' wynosi uszczerbek na zdrowiu po takiej operacji/wypadku , oraz ile czasu mogę czekać na przelew pieniędzy, oraz jakiej sumy mogę się spodziewać. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ! - Karol
napisał/a: DeXter94 2011-09-16 00:07
Może ktoś mi pomóc ? Chyba o dużo nie proszę.. Inne źródła informacji mi również nie pomagają.
napisał/a: opilek 2011-09-17 10:31
Oczekujesz konkretnej odpowiedzi nt. odszkodowania - jeśli nie ma na forum osoby, która miała taką samą sytuację jak Ty, nikt nie odpowie wystarczająco szczegółowo. Zapytaj się swojego ubezpieczyciela - tu otrzymasz konkrety - ile pieniędzy, kiedy.

Od siebie mogę jedynie napisać, że splenektomia u zdrowych osób nie wpływa na ich funkcjonowanie, oczywiście są możliwe komplikacje pooperacyjne. Na ogół poza okresowym wzrostem liczby trombocytów, limfocytów i mniejszej produkcji przeciwciał, nie obserwuje się innych odchyleń.