operacja usuniecia jadra, i bakteria klebsiella pneumoniae

napisał/a: damianosso 2013-05-10 13:40
Witam, poniewaz widziałem wiele postów i pomocy w sprawie wyzej wymienionej bakterii, pragne zasięgnąc porady od osób które wiedzą na ten temat sporo. Opiszę przebieg swojej choroby. 3 miesiace temu zgłosiłem sie do lekarza z wodniakiem jadra,zaostała podjeta decyzja o operacji. Przeprowadzono operacje,po której byly komplikacje w formie olbrzymiego krwiaka. Lekarz postanowil poczekac z ponowna operacja i dzialal zachowawczo. Po 9 dniach zostalem wypisany do domu z lekem unidox. Co dwa dni jezdzilem na kotrole, po dwoch tygodniach zalozono mi dren w celu odprowadzenia krwi, chodzilem tak z tym z 5 dni po czym wyjeto dren. Po okolo 3 tygodniach pojawil sie bol obrzek zostal zaczelo ropniec. Zostala podjeta decyzja o ponownej operacji. Usunieto mi jadro, w ropniu zostala wykryta bakteria klebsiella pneumoniae.Przez okolo 7 dni dostawalem dozylnie antybiotyk(nazwy nie znam, jakis w szpitalu dozylnie) Po okolo 12 dniach zostaly mi usuiete dreny i z wymazu z tego co jeszcze lecialo wyszlo ze jest bakteria klebsiella pneumoniae i enterococcus faecalis. Z bakteriami zostałem wypisany do domu z zaleceniami kapieli moszny w kwasie protrombinowym. dodam ze mialem badania krwi i we krwi nie ma tej bakterii. dodam iz po wyjsciu ze szpitala mierze temperature i waha sie w granicach 36,7-37,2. Jestem bezradny i nie wiem co robic. Czy nalegac aby mi podali antybiotyk w szpitalu(jakis z tych najmocniejszych tak mi mowili), czy czekac i spac spokojnie?
Bede wdzieczny za odpowiedzi