operacja przepukliny kresy białej i gronkowiec złocisty

napisał/a: agusia103 2015-08-16 00:26
Witam, proszę o pomoc.Przeszłam operację przepukliny kresy białej. Po dwóch dniach zrobił się krwiak, który się wydostał na zewnątrz przez ranę. Kwriak oczyszczał się przez 2 tygodnie po zabiegu poprzez sączek. Zostało wzięty wymaz z rany brzucha i stwierdzono gronkowca typu MSSA, dostałam antybiotyk. Następnie rana się sama zabliźniała i nastąpił przerost tkanki i tzw ziarnina. Wzięto wymaz z ziarniny i ponownie wykryto gronkowca typu mssa wrażliwego na amoksycylina/kw klawulanowy, gentamicyna, tobramycyna, erytromycyna, klindamycyna, tetracykilna, trimetoprim/sulfametoksazol, doksycylina, klarytmocyna, azytromycyna, kloksacylina,

Miałam mieć robiony ponownie zabieg wycinania ziarniny i zszycia ale najpierw trzeba się pozbyć gronkowca. Otrzymałam antybiotyki syntarpen 3x1 oraz bispetol 960 2x1.

Ziarnina została wypalona lapisem i odpadła, ale niestety chyba zaczyna ponownie odrastać.

Słyszałam również o naturalnych metodach zwalczania gronkowca, typu olejek z drzewa herbacianego lub kora brzozy.

Prosze o pomoc Pana PETER bo z tematem walczę od maja i nei widzę poprawy.

Czy zastosowane leki są ok i jak mam wzmocnić swoją odpowrność ponieważ jestem bardzo osłabiona po antybiotykah
napisał/a: agusia103 2015-08-18 14:52
proszę o wskazówki:)