Operacja przegrody nosowej - po zabiegu

napisał/a: Okok 2016-04-01 18:12
Witam, jestem 3 dni po septoplastyce, w zaleceniach musze zaczac przeprowadzać płukanie nosa. Mam zestaw Fixsin i przyznam, że strasznie się boję. Nadal zażywam środki przeciwbólowe, mam obrzęk i nie wyobrażam sobie wpuszczać tam płyn pod cisnieniem, który ma wyleciec drugą dziurką. Czy ktoś juz to robił tak wcześnie po zabiegu?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź, a nigdzie na forum nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.
napisał/a: kasia971 2016-04-01 18:43
Ja płukałam nos, jak tylko wyjęto mi tampony z nosa, jeszcze w szpitalu, gdzieś w trzeciej dobie po operacji. Tylko, że płukałam przy pomocy jałowej strzykawki z jałowym roztworem soli fizjologicznej.
napisał/a: Okok 2016-04-01 18:59
Ja mam taki zestaw, wyglada na przerażający :(
http://nosizatoki.blog.pl/files/2014/03/fixsin-2.jpg
napisał/a: Okok 2016-04-01 20:55
Przepraszam za post pod postem, ale nie moge edytowac tego wyzej. Czy to boli? Wiem, ze panikuje, ale boję się i nie chce cierpieć jeszcze bardziej :(
napisał/a: radek07 2016-04-01 21:42
Płucz tym zestawem śmiało bez obaw. Wpuszczaj wodę powoli. Ja od razu po dwóch operacjach płukałem nos przy pomocy takiego zestawu.
napisał/a: Okok 2016-04-02 12:07
Bardzo dziękuję za pomoc, jestem po pierwszym plukaniu - faktycznie nie bolało. Niestety dużo skrzepow nie wylecialo, ledwo co i musiałam pomóc sobie ręcznie. Może wieczorem będzie lepiej jak to się zmiekczy. Teraz tylko strasznie piecze.
Mam tyko dylemat, bo wzielam Zaldir, który mi zalecono, a boje się o twarz i musialam zażyć heviran. Już wolalam zaryzykowac, żeby mnie wiezli na pogotowie niżeli miałoby mi w tym momencie wyskoczyć jakieś zimno.
napisał/a: Okok 2016-04-05 13:18
Jestem po wyciagnieciu plastików, takich rzeczy to sie nie spodziewałam. Nie tyle, że bolało, ale bylo okropnie nieprzyjemne. Zrobilo mi sie słabo i niedobrze, doktor włożył mi gazy , ale z szoku nie pamietam czy mi je wyjął. Czuje ucisk głęboko wysoko nosie, gdzie były wkladane, ale nie wiem czy zostaly tam, czy maja zostac jesli są i samoistnie się 'usuną'? Jesli nadal bede to czuła to w piatek wybiore sie do doktora.