Operacja Laserowa Wzroku Pytania

napisał/a: Tamerlan93PL 2015-05-06 14:57
Witam

Mam pytanie co od operacji laserowej wzroku. Z jakimi się wiąże to konsekwencjami? gdzieś czytałem że nie można już potem nosić soczewek.

Też czytałem że w kinie po operacji laserowej są problemy z odczytywaniem napisów ale przypuszczam że wiąże się to ze stabilizacją wzroku ile to mniej więcej trwa? Ile mniej więcej trzeba kroplić oczy po operacji? I jaki jest hmm okres rekonwalescencji

Kilka razy natrafiałem na stare komentarze z okresu 2006 itp. dużo osób narzekało że mają gorzej teraz w komentarzach 2013-2015 jest inaczej z pewnością za sprawą technologii.

Miejsce docelowe wykonania zabiegu to Citomed w Toruniu
napisał/a: majamikowicz 2015-06-04 18:51
przecież taką operację robi się właśnie po to, żeby NIE nosić soczewek..
napisał/a: Pingwinka 2015-06-06 08:55
Tamerlan93PL napisal(a): Z jakimi się wiąże to konsekwencjami? gdzieś czytałem że nie można już potem nosić soczewek.


Oczywiście, że nie można, bo po co skoro zoperowałeś wadę wzroku?

napisal(a):Też czytałem że w kinie po operacji laserowej są problemy z odczytywaniem napisów ale przypuszczam że wiąże się to ze stabilizacją wzroku ile to mniej więcej trwa? Ile mniej więcej trzeba kroplić oczy po operacji? I jaki jest hmm okres rekonwalescencji


Z tego co wiem z informacji z sopockiego Blikpolu gdzie robią takie operacje to okres pełnej rekonwalescenji trwa do 6 miesięcy, ale widoczną poprawę wzroku widzisz już po kilku dniach. Wiele osób już po ok 2 tygodniach widzi super, wada się stabilizuje i oko wraca do formy. Zakrapia się je dość długo, bo nawilżone szybciej się goi, a co do napisów w kinie to pierwsze słyszę...

napisal(a):Kilka razy natrafiałem na stare komentarze z okresu 2006 itp. dużo osób narzekało że mają gorzej teraz w komentarzach 2013-2015 jest inaczej z pewnością za sprawą technologii.


No raczej, wtedy te operacje dopiero raczkowały, a teraz sprzęt jesto niebo bardziej fachowy:)