operacja guza tarczycy

napisał/a: bożenka80 2010-01-04 11:43
ile trwa operacja,guza tarczycy, ile dni jest się w szpitalu a jak długie możne być zwolnienie lekarskie? jak przebiega taka operacja ?
napisał/a: zuza7625 2010-01-04 13:21
Własnie niedawno był taki wątek:)
Poczytaj tu http://commed.pl/kobietki-nie-bojcie-sie-operacji-tarczycy-vt21695.html
napisał/a: mmmadzias 2010-01-05 06:00
moja operacja trwała ok 1,5-2godzin, w szpitalu byłam trzy dni. W pierwszy miałam robione badania w drugim miałam zabieg a w trzecim wyszłam do domu:)
napisał/a: bożenka80 2010-01-06 17:04
Jaki badania miałas robione w szpitalu? Czy byłas potem na zwolnieniu lekarskim? Jestem osobą pracująca w budzetówce zastanawiam się jak długie jest zwolnienie po szpitalu?
napisał/a: mmmadzias 2010-01-06 19:06
Morfologia, Ekg , wywiad z anestezjologiem, jeśli jesteś uczulona na jakieś leki to zgłoś od razu, ja byłam jako dziecko uczulona na atropinę i penicylinę więc robiono mi dodatkowo próby uczuleniowe. Na noc na sen dostałam tabletkę i rano jakąś lekko ogłupiającą i pojechałam na blok operacyjny. Od mojego lekarza rodzinnego dostałam 2 tygodnie zwolnienia. Po operacji możesz mieć zachrypnięty głos, będzie do Ciebie przychodził laryngolog i sprawdzał wymowę.
Przez pierwsze kilka dni możesz jeść letnie nie gorące i nie za zimne posiłki, z trudem będziesz wstawać bo rana na szyi trochę rwie ale to trwa kilka dni, nie jest takie najgorsze . Życzę dużo zdrowia:) i powodzenia:)
Magda
napisał/a: bożenka80 2010-01-07 11:07
Czy dostałaś tylko zwolnienie od lekarza rodzinnego? Czy przy wyjściu ze szpitala nie dostaje sie juz zwolnienia tylko trzeba iśc do lekarza rodzinnego? Czy duża jest rana i bardzo widoczna?
napisał/a: ata28 2010-01-07 11:23
Jak nie masz sklonnosci do bliznowcow , to powinna byc cienka "kreska" , szpital wystawia zwolnienie poszpitalne .
napisał/a: bożenka80 2010-01-07 12:54
Jak długie jest zwolnienie poszpitalne? Chce orientacyjnie wiedzieć ile mnie nie bedzie w pracy?
napisał/a: mmmadzias 2010-01-07 17:12
Chyba pokręciłam bo zwolnienie dostałam ze szpitala. Blizny u mnie nie widać chyba że ktoś bardzo dokładnie się przyjrzy.U mojej siostry z kolei blizna jest bardziej widoczna ale też tylko wtedy gdy ktoś o tym wie. Tym to akurat się nie przejmuj. Zdrowie najważniejsze, czego serdecznie życzę.:)
napisał/a: bożenka80 2010-01-17 18:26
mam ustalony termin operacji na 3 lutego, 2 mam zgłosic sie do szpitala. Rozmawiałam z koleżanka, która ok. 10 lat temu miała operacje guza tarczycy powiedziała mi, że przed operacja robili jej lewatywę, poźniej miała założony drenaż. Czy tak dalej jest?czy po operacji i wybudzeniu sie z narkozy , dojściu do siebie mozna normalnie chodzić? zaczyna mnie przerażać ta operacja, jak jest na prawdę?
napisał/a: mmmadzias 2010-01-17 19:08
To dziwne, bo z tego co wiem to lewatywę robią gdy wykonują zabiegi operacyjne układu pokarmowego, tarczyca nie ma nic do tego. Ja miałam zabieg dwa lata temu i żadnej lewatywy nie miałam, nie otrzymywałam też żadnych tabletek na wypróżnienie.
napisał/a: mmmadzias 2010-01-17 19:11
owszem drenaż założyli, już z nim się obudziłam. Drenaż umiejscowili mniej więcej w połowie mostka. Nie boli to specjalnie tylko trochę ciągnie. Nie jest wygodne ale na drugi dzień wyciągają, zakładają opatrunek a dziurka bardzo szybko się goi.