operacja (dyskopatia, kręgozmyk, rwa kulszowa)

napisał/a: Celesta1 2011-03-03 08:49
Witam.
Mam 20 lat. Od prawie trzech lat mam problem z kręgosłupem.
Zaczęło się tak: gdy schyliłam się poczułam wielki ból, następnie nie moglam wstac przez prawie miesiąc. Po woli ból zmniejszał się, zaczęłam znów chodzić, ale ból nie znikł.
Początkowo bolał mnie tylko kręgosłup w odcinku lędźwiowym, następnie pośladek, udo, teraz nawet łydka. Jest to silny, ciągnący ból, najsilniejszy ranem. gdy trochę się "rozchodzę" ból lekko się zmniejsza. Do tego cała noga drętwieje mi i czuję jakby przechodzenie "prądu" co jakiś czas.
Miałam wiele rehabilitacji, fizjoterpii, zabiegow typu prądy, pole magnetyczne itp, nic niestety nie przynioslo ulgi.
Teraz moj ortopeda i neurolog powiedzieli, że nic nie da się widocznie zrobić i skierowali do neurochirurga.

Pozwolę sobie umieścić tu wynik rezonansu magnetycznego- czy operacja to na pewno jedyne wyjście???
Lekarz powiedział mi że jak się jej nie poddam, przy jakimś upadku czy poslizgnieciu kregozmyk moze sie powiekszyc i tak ucisnac na korzenie nerwowe ze moge zostac sparalizowana od pasa w dol : (

W sekwencji SE, FSE w obrazach T1,T2 zależnych w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych ostatnia dobrze wydzielona tarcza międzykręgowa uznana za L5.

Na poziomie L5/S1 minimalne przemieszczenie trzonu L5 do tyłu na ok 1-2mm w stosunku do S1- minimalna retrolisteza oraz centralno-obuboczna z przewagą strony lewej protruzja materiału tarczy wypuklająca się w obręb kanału kręgowego na ok 3mm, dyskretnie zwężająca oba zachyłki boczne, w większym stopniu lewy- z możliwą impresją obu korzeni S1, w większym stopniu lewy- na piziomie zachyłków, oba otwory bez istotnych zwężeń.

Poza tym w odcinku lędźwiowym kręgosłupa nie widać innych istotnych dogrzbietowych przemieszczeń materiału tarczt, na pozostałych poziomach kanał i otwory niezwężone.

Trzony w odcinku lędźwiowym kręgosłupa o zachowanej wysokości, o [prawidłowym sygnale, ustawione w osi.
Stożek rdzeniowy bez zmian ogniskowych.
napisał/a: ulna 2011-03-04 21:44
witam
Jeśli podjęta została próba leczenia zachowawczego i nie przyniosła ona poprawy, a wręcz pogorszenie, zabieg wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem
napisał/a: damioanrzepka1 2011-06-04 11:08
Czy miałeś już operacje na kregozmyk .Jak tak to gdzie ja miałeś. Bo szukam neurochirurga który tych operacji wykonuje jak najwiecej.