Oparzenie u dziecka

napisał/a: ja1989 2009-04-25 23:43
Witam, jestem ojcem rocznej dziewczynki dokladnie we wtorek moja corka z ciekawosci wylala na siebie kubek z gorącą herbatą, doznala poparzeń 2 stopnia-bąble pękające i wyciekający z nich płyn. Poparzona jest na twarzy pod brodą na klatcepiersiowej i ręce, najgorzej sprawa wygląda na klatce i ręcegdzie skóra zeszła od razu, na twarzy zeszla skóra i powstaly strupy. Moja córka leży w Klinice Matki i Dziecka w Katowicach -Ligocie, lekarze na rany zastosowali plastry wciągające surowice na reke i klatke zrobili opatrunek staly a na twarzy tylko te plastry i smarują tlustym kremem. Wzwiązku z tym mam pytanie czy ktoś kompetentny może się wypowiedzieć na temat tego czy mpożliwe jest że moja córka bedzie miala blizny do konca zycia? Czy już należaloby sie zglosić do jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie, a może jest nadzieja, że obejdzie się bez znamion? Proszę o pomoc, nie chce by moja córka cierpiała z powodu niedopilnowania osób dorosłych... :(
napisał/a: dimedicus 2009-04-26 07:27
Częstym powikłaniem po oparzeniach jest powstawanie przerośniętych blizn, keloidów, przykurczów. Wszystko zależy od głębokości oparzeń i czy mieszki włosowe uległy uszkodzeniu,należy stosować opatrunki hydrożelowe(lepiej goją).Trudno jest ocenić na podstawie opisu stan dziecka,jednak należy się liczyć z możliwością zmian skórnych(więcej może powiedzieć lekarz prowadzący)
napisał/a: ja1989 2009-04-26 09:22
lekarz twierdzi,że to zależy wszystko od Pana Boga...
napisał/a: dimedicus 2009-04-26 10:06
Pozostawię bez komentarza taką metodę leczenia.
napisał/a: ja1989 2009-04-26 22:16
Właśnie wróciłem ze szpitala, strupy same odchodzą z twarzy i pod nią widać czerwoną skórke bez żadnych śladów ran czy znarszczeń, możliwe że blizny sie pojawią?
napisał/a: dimedicus 2009-04-27 07:01
Po kilku miesiącach nie powinno być śladu,dot.wyżej opisanych miejsc.Niżej nie mogę się wypowiedzieć bez znajomości stanu.
dimedicus napisal(a):Wszystko zależy od głębokości oparzeń i czy mieszki włosowe uległy uszkodzeniu,należy stosować opatrunki hydrożelowe(lepiej goją)
napisał/a: ja1989 2009-04-27 20:59
jutro maja ściągać opatrunki z ręki i klatki piersiowej i opiszę jak to wygląda.
napisał/a: ja1989 2009-04-28 20:57
Więc tu juz nie jest tak kolorowo,ma rany różnego "kalibru" w niektórych miejscach jest tylko czerwona skóra, są strupy i są miejsca gdzie wdać biały naskórek to wygląda najgorzej-przebijaja tak jakby cebulki włosów... i domyślam się, że blizny w tych miejscach bedą? Lekarze twierdzą, że jak na tydzien po poparzeniu to rany się bardzo ładnie leczą i jutro prawdopodobnie wypuszczaja moją mała do domu.
napisał/a: matthewmati 2010-08-07 17:37
witam ,
u siostry maluch 2 latka oparzonego cherbata oparzenie 2 stopnia nie zostalo sladu nic nie widac terz mowiono ze bedzie blizna.
ale moje pytanie jest takie
corka oparzyla sie w dlon-palce u raczek oparzenie 2 stopnia,pecherzyki juz wode wylaly-czy to dobry sposob by raczki zawijac i kiscic w masciach w opatrunkach?nie lepien sie goi bez tego np z samym smarowaniem?? moja mala od kad zaczeli smarowac jej dlon i zawijac wyglada wcale nie lepiej -skura jest jak z wody wyjeta po dniu calym -strasznie miekka! jak nie zawijalam na poczatku -2 dni to zaczela nawet pomalu sie bawic itd.teraz placze i dlamnie wcale sie nie goi .jak bedzie wygladac po tych opatrunkach ?ta skura ma zejsc??to beda rany!tak ma byc!?
napisał/a: BarbaraMeczynska 2015-12-18 11:00
Pół roku temu moja roczna córeczka doznała oparzenia na przedramieniu. Lekarz powiedział, że po wygojeniu rany mogę pomyśleć o jakiś maściach na blizny. Mój wybór padł na żel silikonowy Alpena. Jest bezbarwny i bezzapachowy w przeciwieństwie do tych cebulowych wynalazków. Po czterech tygodniach stosowania blizna jest bardziej miękka i płaska, oraz nabrała koloru zbliżonego do naturalnej skóry. Serdecznie polecam.
napisał/a: tatiana88 2016-07-18 13:23
na oparzenia słoneczne gdzie zapobiega powstawaniu blizn , bardzo dobry w moim przypadku okazał sie prontosan . pani w aptece mi poleciła taki żel dla mojej dwulatki i 3,5 latki ;) fajnie bo nie szczypie przy aplikacji , przynajmniej ból łagodzi
napisał/a: Babydream 2016-08-15 08:09
też stosowałam prontosan właśnie na oparzenie słoneczne dziecka , tylko moje troche starsze jest , bo ma 7 lat . Zasnęło na słońcu . stad poparzenia , które miał na nogach . ale tak jak pisze Canpol . rzeczywiście prontosan przyspiesza gojenie ran czy to oparzeniowych czy takich po róznych odarciach i upadkach