oparzenie twarzy

napisał/a: misio2682 2015-03-25 15:25
Witam

Jakieś 3 tygodnie temu oparzyłem sobie twarz lecząc jęczmień na oku. Postanowiłem nalać do małej buteleczki po lekarstwach wrzącej wody, okryłem ją ręcznikiem i trzymałem tak pod okiem ok 10 minut. Butelka okryta ręcznikiem nie była zbyt gorąca lecz dobrze ciepła , po tym zabiegu miałem bardzo czerwoną skórę pod oczami i koło nosa.

Sparzyłem sobie skórę twarzy, nie wiem cz był to I czy II stopień oparzeń ale okazało się to bardzo poważne bo po 3 tygodniach skóra jest jeszcze lekko czerwona. Po tym oparzeniu od razu zacząłem przykładać zimne płatki kosmetyczne ale to niewiele pomogło, dziś minęło już ok 3 tygodnie i dopiero od dziś stosuję panthenol ( nie wiedziałem o nim wcześniej). Skóra już dawno mi poschodziła, jeszcze mnie lekko piecze przy dotyku, ale zastanawiam się dlaczego to tak długo trwa , w końcu minęły już 3 tygodnie a z tego co czytam to oparzenia 2 stopnia goją się w przeciągu 2-3 tygodni a ja na pewno nie miałem poważniejszego oparzenia , przynajmniej mi się tak wydaje. Czy skóra na twarzy goi się dłużej niż na innych częściach ciała ?
napisał/a: piotrosiama 2015-03-26 00:31
Ale miałeś pomysły - już jak coś przyłożyć na poparzenie, nie mając pod ręką Panthenolu, to płatki kosmetyczne wymoczone w zimnym mleku, ale to musztarda po obiedzie.
Poproś w aptece o jakiś środek na poparzenie twarzy.
napisał/a: misio2682 2015-03-26 10:30
Wiem, że źle zrobiłem, ale dziwi mnie to dlaczego tak długo sie to goiło. Od wczoraj stosuje panthenol i po oparzeniu już prawie nie ma śladu.

Oparzenie może i było ciężkie ale skóra po oparzeniu była czerwona , wydawało mi się że to oparzenie lekkie a bardzo dlugo się goiło...