Oparzenie twarzy lokówką

napisał/a: Ania1918 2012-10-25 20:59
Witam

Chciałabym prosić o poradę w bardzo ważnej dla mnie kwestii. Otóż wczoraj rano oparzyłam się lokówką na twarzy. Jestem na siebie strasznie zła, że byłam tak nieostrożna, ale stało się i niestety czasu nie mogę cofnąć :( Chwilę polałam ranę zimną wodą a następnie posmarowałam ranę Entilem (miałam go pod ręką, bo już kiedys oparzyłam się lokówką, ale na ręce i było to małe oparzenie). Wiem jednak, ze smarowanie samym entilem nic mi nie da (smaruje od wczoraj bez przerwy), poniewaz kiedy smarowalam oparzenie na ręce przez 2 tygodnie nadal mam lekką bliznę, jest ona zauważalna. Boję się, że takowa blizna zostanie mi też na twarzy, a to bardzo widoczne miejsce i nie czuje się z tym komfortowo, wręcz okropnie. Pamiętam, że przy ręce miałam pęcherzyki małe, a teraz przy oparzeniu twarzy takowych nie zauważyłam. Poniżej dodaje zdjęcia rany. Zdjęcia robione dziś wieczorem.

Tutaj jeszcze jedno zdjęcie: http://zapodaj.net/c050df5c03ae9.jpg.html

Jak powinnam najlepiej postąpić, aby to szybko zeszło i nie została blizna ? czy w ogole będzie blizna i ile może się goić taka rana ? Jakie preparaty, maście itp. mam stosować i w jakiej kolejności. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Ania
napisał/a: Peter 2012-10-29 12:46
Na początek Solcoseryl żel.