Oparzenie słoneczne stóp, kiedy przejdzie?

napisał/a: Cyprus 2013-07-19 13:20
Witam.

Byłem nad morzem i tak wyszło, że doznałem oparzenia stóp, pleców, brzucha... Najbardziej jednak chyba oberwało się stopą. Są mocno zaczerwienione, bardzo boli przy dotknięciu, nie mogę chodzić bo boli, ponieważ skóra pracuje w tym miejscu.
Poparzenia doznałem w czwartek. Tego samego dnia po przyjechaniu do domu od razu spryskałem Panthenolem, wziąłem chłodny prysznic.
Codziennie teraz pryskam kilka razy dziennie panthenolem.
Ogólnie jak sobie leże czy siedzę w bezruchu to mnie nie boli, jedynie przy nawet najmniejszym dotknięciu.
W poniedziałek mam do pracy i tak się zastanawiam czy mi przejdzie?
Próbowałem ubrać skarpetę, strasznie bolało przy ubieraniu, jak już się udało to przy chodzeniu ciągły ból przy ruchu. Nie dam chyba rady tak iść do pracy jak się sytuacja nie poprawi.
Ogólnie mam taki charakter pracy, że muszę mieć skarpety i obuwie.
Chciałbym się Państwa poradzić co można zrobić jeszcze i czy do poniedziałku jest szansa, że przestanie boleć przy dotykaniu oparzonej skóry?
W załączeniu przesyłam zdjęcie jednej oparzonej stopy, druga w podobnym stanie...
http://images62.fotosik.pl/1/17bd1307dea3c22a.jpg
Pozdrawiam
napisał/a: delinka79 2013-07-20 20:24
z każdym dniem będzie lepiej, teraz będziesz wiedział że trzeba używac kremów z filtrem do opalania , oczywiście jest szansa że przejdzie ból do poniedziałku , jesli nie to albo urlop albo L4
napisał/a: janek_r 2013-07-25 13:22
Warto smarować poparzoną skórę np. kremem nawilżającym lub oliwką, by szybciej doszła do zdrowia. Na oparzenia słoneczne dobre są też mleczka, balsamy czy pianki z dodatkiem alantoiny, lanoliny, D-pantenolu, kwasu hialuronowego oraz witaminy E. Nawilżają i pobudzają procesy naprawcze w skórze.Poza tym możesz wypróbować spryskać ciało wodą termalną w spray'u (np. Avene, Vichy). Łagodzi oparzenie oraz silnie nawilża i odżywia skórę.
napisał/a: Cyprus 2013-07-27 11:22
Dziękuję za odpowiedzi.
Na szczęście udało mi się zagoić oparzenie do tego stopnia aby ubrać skarpety i iść do pracy. Już jest co raz lepiej, skóra już nie piecze ani nie boli.
Pomógł Pantenol w piance i maść Dermazin
napisał/a: delinka79 2013-07-28 08:55
dziękujemy za dobrą informację