Oparzenie 2 stopnia 9 lat

napisał/a: fixxit 2012-11-17 14:30
Witam, 6 dni temu w poniedziałek mój młodszy brat oparzył sie wrzątkiem, wezwaliśmy pogotowie stwierdzili oparzenie 1 i 2 stopnia 3% powierzchni ciala (broda szyja i klatka), na pogotowiu kazali smarowac detreomacyną i chodzic w opatrunku.Poszlismy do chirurga dzieciecego bardzo zdziwil sie kiedy uslyszal o detreomacynie , kazal smarowac argosulfanem, koniecznie chodzic w opatrunku, na sam koniec powiedzial ze buzie tez jednak mozna posmarowac ta detreomacyna (wczesniej byl zdziwiony).Osobiscie zdaje mi sie jednak ze opatrunek ten moze utrudniac gojenie przeciez rana potrzebuje chyba dostepu powietrza. O ile szyja i broda goi sie ladnie i zdaje mi sie ze blizny nie bedzie to na klatce martwi mnie bialy nalot, pielegniarka u chiruga powiedziala ze to ropa i koniecznie trzeba to zrywac na innym forum przeczytalem ze to kolagen i nie wolno, jeszcze na innym ze mogla wdac sie infekcja jezeli widac cos takiego.Tak wiec pytania:
1 Czy chodzenie w opatrunku nie spowalnia procesu gojenia i czy nie lepiej byloby zdjac opatrunek?
2 Czym jest ten bialy nalot i czy trzeba go zrywac
3Jakies godne polecenia inne masci/kremy?Pan lekarz obrobil nas w doslownie 2 minuty (tak jak kazdego) i nie chetnie odpowiadal na pytania.
4Co sadzicie o oleju rokitnikowym, slyszalem ze bardzo pomaga w gojeniu oparzen i byl stosowany w czarnobylu.
5Co sadzicie o tej detreomacynie?
6 Mama rozwaza opcje przemywania rany Rivanolem, nie wiem co o tym myslec, co wy o tym sadzicie?
Wszelkie dodatkowe wskazowki mile widziane.
Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2012-11-17 14:59
Koniecznie wietrzymy takie rany, można zastosować żel wspomagajacy gojenie - są w różnej cenie więc do wyboru w aptece bez recepty. Tylko dobrze by było ostatecznie ustalić co to jest na klatce piersiowej.
napisał/a: fixxit 2012-11-21 17:29
Bialego nalotu juz nie ma , jest lepiej