Oparzenia II stopnia

napisał/a: chorutek 2007-08-14 20:22
witam :)

dziś otrzymałam w promocji od kosmetyczki oparzenia II stopnia brzuszka :] mam zrobiony opatrunek i posmarowane jakąś maścią na receptę. Zapomniałam się tylko zapytać czy opatrunek muszę zmieniać codziennie czy częściej?
napisał/a: Peter 2007-08-15 15:34
Opatrunek w ogóle zdejmij. To podstawowy błąd przy oparzeniach. Potrzebny dostęp tlenu dla nowotworzących się komórek, a opatrunek to utrudnia. Na dodatek przy zmianie opatrunku dochodzi do uszkodzeń nowo narastającego naskórka (lub skóry), co powoduje przedłużenie leczenia i BLIZNY!
napisał/a: chorutek 2007-08-15 17:06
omg a mój lekarz rodzinny mówił coś innego eh...mam założony tylko jałowy gazik i w dwóch miejscach przypiete lekko plastrem wiec powietrze dochodzi w sumie a boje sie tez to cłakiem zdjac bo pecherz mam na podbrzuszku i spodnie moga spowodowac otarcie i pekniecie pecherza :( mam jeszce jedno pytanie ile bedzie trwalo poki mi to paskudztwo nie zmniejszy sie i nie zniknie? :( w obdukcji mam napisane ze jest to pecherz spowodowany oparzeniem IIa wymiary 2*1,5 czyli niewielkie ale swedzi i boli naraz..
napisał/a: Peter 2007-08-16 08:06
Jeśli to oparzenie może być mechanicznie drażnione, to lepiej opatrunek pozostaw.
napisał/a: chorutek 2007-08-16 08:33
aww...dzis w nocy bąbel pękł :( na szczescie miałam na nim jeszcze maść Argosulfan. dzis rano jak to zobaczyłam paćnełam jeszcze na ta rane tej maści i zakliłam będzie blizna? :( taka skorka została odpadnie ? :( jestem przerażona .. ;( Zaraz ide zadzwonic do izby handlowej żeby dupli tąś łupią torbe ghr... oj zrobie jej koło tyłka :[
napisał/a: Peter 2007-08-16 08:54
Blizny nie powinno być, jednakże po takim pęcherzu pozostaje przebarwienie, które lubi utrzymywać się do pół roku.
Ja polecałbym maść Solcoseryl - o ile nie masz problemów z alergią.
napisał/a: chorutek 2007-08-19 19:54
smaruje moje oparzenie tą moją maścią, ale pisze że nie wolno jej za długo stosować. Co dalej robić lepiej smarować oparzenie, czy moze robic juz tylko opatrunki żeby to wyschło i odpadło?
napisał/a: Peter 2007-08-19 20:33
Możesz zmienic tą maśc na Solcoseryl (jak wyżej napisałem). Do nabycia w aptece bez recepty.
napisał/a: chorutek 2007-08-20 08:02
dobrze kupie ta masc zastanawiam się tylko kiedy skończe przeciekać bo ta surowica wciąż się sączy i czuje się jak jakaś pęknięta miska :)
Czy ktoś moze się orientuje ile mogę zarządać za taka krzywde :( dzis pisze reklamacje do salonu i musze tam wpisac kwote za poniesione koszty czyli zwrot kosztow uslugi plus zadoscuczynienie za koszty leczenia i straty na zdrowiu i psychice ( poza tym bedzie znamie a ja nie po to sie odchudzalam i cwiczylam zeby teraz brzucha nie pokazac załamka :(
czy moze lepiej napisac wieksza kwote i pozniej jakos to negocjowac??
napisał/a: Peter 2007-08-20 09:19
Przesiękanie osocza będzie się utrzymywać co najmniej 10 dni. Oparzenia nie goją się łatwo. Mogę jeszcze polecić maść Traumeel S, ale NIE należy jej stosować bezpośrednio na oparzenie, tylko w około tego oparzenia. Maść ta zmniejsza stan zapalny, ale też aktywizuje komórki do odbudowy skóry i naskórka. Natomiast Solcoseryl należy stosować bezpośrednio na oparzenie.
Oczywiście, kwotę można dać wyższą, ale powinna być uzasadniona. Trzeba to tak zrobić, aby byc przekonywującym i zasugerować dochodzenia praw przed sądem. Gdybyś tam chciała dochodzić praw, to musisz mieć wszelkie rachunki za leczenie i leki. Co do strat moralnych to sprawa jest umowna.
napisał/a: chorutek 2007-08-20 10:07
Własnie kupiłam maść :) zaraz zmienie sobie opatrunek i posmaruje mazidłem ;) własnie w tym problem ze leki kosztowały mnie razem około no nie wiem 35-40 zł. ale bede miec na pewno jakies przebarwienie eh...nie wiem juz sama ile tam wpisac radzono mi zeby wpisac 500 ale watpie zeby ktos to na serio potraktował pewnie mnie zbeda tylko :| kurde nei wiem juz sama jaka kwota bylaby odpowiednia napewno 100 zł bo przez ten durny zabieg stracilam karnet na fitness :[ 200?
napisał/a: Peter 2007-08-21 08:33
500 zł to wcale nie jest dużo.