Opadnięta powieka po przejściu infekcji wirusowej

napisał/a: Madik15 2013-07-22 19:41
Witam, przez tydzień utrzymywała mi się infekcja wirusowa, po otrzymaniu antybiotyku do oka(w kroplach) oraz doustnie(tabletkach) choroba minęła, oczy wyglądają normalnie,nie bolą mimo to wciąż używam antybiotyku (krople do oczu). Zauważyłem ze powieka w lewym oku delikatnie opadła jest niżej niż w drugim lecz nie pogarsza widzenia. Czy ten objaw przeminie po jakimś czasie czy raczej coś zostało uszkodzone? prosze o pomoc. Pozdrawiam. A.
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-22 23:48
Dlaczego na wirus został zastosowany antybiotyk??? Wirusy nie leczymy antybiotykami tylko lekami przeciwwirusowymi!!! Chyba że ty tu coś pokręciłeś? Napisz co dokładnie się działo i jaki lek dostałeś. Pozdrawiam.
napisał/a: Madik15 2013-07-23 21:08
Lek jaki był podawany do oka(krople) to TOBREX 0,3 natomiast lek ktory podawany był doustnie niestety nie pamiętam(pudełko wyrzuciłem). Bardzo możliwe że pokręciłem pojęcia i chodziło o lek antywirusowy. Zaczęło się od zaczerwienienia jednego oko i opuchlizny, powiększenie węzłów szyjnych. Później mimo stosowania TORBEX'u było coraz gorzej przeszło także na drugie oko. Następnie do tego dołączyło gardło (ból i spływająca z nosa bądź zatok zawiesina) i na koniec problemy jelitowe, ok. 5 dni to wszystko trwało następnie przypisano mi lek podejrzewam że 'jednak' antywirusowy i po dwóch porcjach było już w porządku. W każdym razie po chorobie do teraz ani śladu (ostatnio dzień przyjmowania leku Niedziela 21.07.2013r.) Pozostała tylko jedna opadnięta górna powieka. Jak napisałem w poście wcześniej nie przeszkadza mi w widzeniu ale nieestetycznie wygląda. Czy ten objaw przeminie po jakimś czasie czy raczej coś zostało uszkodzone przez tą infekcję? Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-25 23:20
Zdaje się że ten antybiotyk mógł porazić nerwy. Musisz odczekać jakiś czas a jeśli nie nastąpi poprawa to idź do lekarza niech dalej kieruje. Pozdrawiam.