omdlenia i wymioty w ciąży

napisał/a: Annaba 2007-05-04 19:24
NIe wiem już co mam zrobić, jestem w 9 tygodniu ciąży i czuje że zaraz umrę, od 5 tygodni nie zjadłam normalnego obiadu, prawie wszystko co zjem zaraz zwymiotuje, nie pomagają mi czopki teracen, czuje się coraz słabsza, lekarz mówi że to wszystko normalne, ale ja się czuje jakbym miała zaraz umrzeć, miałam złe wyniki moczu, to mi kazał powtórzyć (czekam za wynikami, będą jutro), odczuwam pieczenie podczas oddawania moczu, dzisiaj zemdlałam i ciągle czuje się żle, kręci mi się w głowie. Czy powinnam jecheć do szpitala?
napisał/a: Peter 2007-05-04 19:45
Wymioty można uznać za normę, ale omdlenia już nie. Proponuję wizytę u innego lekarza, konkretne badania, nie tylko moczu (OB, glukoza, elektrolity, morfologia). To minimum.
napisał/a: evelcia_20 2009-11-03 12:23
Witam!
jestem w 24 tyg zdazylo mi sie to pierwszy raz. Wczoraj wiezorem zle sie czulam i wkoncu zwymiotowalam, po czym zemdlama (wyczulam wczesniej ze zemdleje dlatego polozylam sie na podlodze), pozniej wypilam herbatke mietowa i przeszlo. Dziaiaj juz nic sie nie dzieje tylko czasem wierci mi w zoladku. Teraz denerwuje sie dlaczego tak mi sie stalo (wymioty to dlatego ze cos siadlo na zoladku ale omdlenie nie mam pojecia). Pierwszy raz zdazylo mi sie to za cala ciąże, nie chced leciec do lekarza od razu bo nie chce panikowac.
bardzo prosze o odp. poniewaz zaczynam coraz bardziej sie denerwowac.

Pozdraw
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-03 12:49
No niestety burza hormonów i stąd takie dolegliwości. Każda ciąża jest inna ale takie rzeczy mogą się dziać. Oczywiście podczas kontroli powiedz o tym lekarzowi może problem lezy np. w anemii (chodzi o zasłabnięcie, bo wymioty w ciązy ma co druga kobieta).