Olejek eteryczny (zapachowy) a połknięcie

napisał/a: fr34k 2015-05-09 18:14
Witam,
podejrzewam, że bliska mi osoba przez przypadek spożyła zawartość olejku eterycznego - niestety nie wiem w jakich ilościach i okolicznościach. Z mojej strony pytanie, jak toksyczne jest to dla organizmu? Ma podwyższone ciśnienie oraz bóle w okolicy lędźwiowej. Jutro dopiero wracam do rodziny, ale trochę się nie pokoje.

Prosiłbym o szybką odpowiedź.
napisał/a: theblackcat 2015-05-10 07:13
Jeśli to prawda to radze by ta osoba wybrala sie do szpitala - jest to niebezpieczne np uszkadza watrobe i nerki. Nawet ze skutkiem śmiertelnym. Pozatym co to za pomysl by wypic olejek eteryczny?
napisał/a: fr34k 2015-05-10 10:11
Jak podkreśliłem "przez przypadek", ale nie wnikając w to, nie zwlekałem i zawiozłem. Lekarz stwierdził 'zaparcia + nadciśnienie tętnicze' (O_o) i zalecił stosowanie dwóch leków - 'Alortia' oraz 'Lactulosum'. Badania zostały wykonane aczkolwiek ich interpretacja jest jak dla mnie dwuznaczna. Zamieszczam fotografię wyników poniżej, prosiłbym o ocenę. Martwi mnie fakt obniżonego LYMPH% oraz podwyższonego NEUT%. Jeszcze raz z góry dzięki!
napisał/a: fr34k 2015-05-10 21:19
Niestety, z nieznanych mi powodów nie mogłem edytować posta, więc piszę jako nowy. Z objawów jakie się utrzymują, to nadmierna potliwość, dreszcze, oddawanie moczu w małych ilościach, ciśnienie już jest w porządku aczkolwiek puls utrzymuje się w granicach 110-130, temperatura 38 *C, bóle w okolicach lędźwiowych.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-05-11 06:13
Ale napisałeś tyle w tym temacie, że aby coś Ci doradzić to trzeba wyciągnąć szklaną kulę.

Kim jest ta osoba (bo chyba jest różnica miedzy niemowlakiem a 120 kg mężczyzną), jaka to była ilość (jest różnica między 1 a 100 ml), jaki to był olejek (w kosmetyce, drogerii i medycynie używa się kilkaset rodzajów olejów, każdy z innym działaniem).

Pytanie kluczowe kiedy to było, bo też nie piszesz, czy te objawy wystąpiły od razu, czy później, bo wiesz zaparacia diagnozuje się po tygodniu czy dwóch od zaprzestania wypróżnień a nie np. po 2 dniach. Diagnoza nadciśnienie to kilkutygodniowa obserwacja, więc na pewno lekarz tego nie zdiagnozował od razu na pierwszej wizycie. Kolejna sprawa, skoro ta osoba była u lekarza, to nie bardzo wiem jaka w tym nasza rola.

Pozdrawiam, ogólnie wygląda mi to na marną prowokację.
napisał/a: fr34k 2015-05-11 10:20
No więc tak, znalazłem kilka tanich szklanych kul na Allegro, podobno jest kompatybilna z naszymi standardami napięć, są też tańsze opcję z adapterami, ale w sumie zastosowanie to samo!

Podejrzewam też, że lekarz, który to widział ma niestety szklaną kulę 'Made in China' - dlatego postanowiłem napisać tutaj, aczkolwiek wygląda na to, że wyszła z tego "prowokacja".
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-05-11 10:27
No widzisz można? Można!
Jak ogarniesz temat, napiszesz "przez przypadek" istotne informacje, to z chęcią coś doradzimy, pomagamy wszystkim niezależnie od poziomu jaki prezentują.
Pozdrawiam