Okulary do astygmatyzmu

napisał/a: dila57 2013-11-05 17:08
Miałem 2 operacje na zeza, ale od pewnego momentu pogorszył mi się wzrok, więc poszedłem do okulistki ale ona powiedziała, że to nie przez zez tylko ujawniła się inna wada - Astygmatyzm.
W prawym -1 a w lewym -1.5. Wczoraj byłem u okilisty i dała mi zlecenie na okulary. Powiedziała, że mam być za rok do kontroli i powiedziała, że nie muszę w nich chodzić cały dzień, tylko wtedy gdy potrzebuje, np. do komputera, TV, samochodu. I tu się nasuwa moje pytanie, bo czytałem, że lekki astygmatyzm można wyleczyć w krótkim okresie ćwiczeniami. i tu moje pierwszy pytanie

Czy przez ten rok używając okularów tylko w określonych momentach (komputer, prowadzenie samochodu) mogę wyleczyć tą wadę? Zdziwiłem się gdy powiedziała, ze nie musze chodzić cały czas w okularach.

I drugie pytanie, gdy mierzyłem na fotelu te "szkła" to uzyskałem świetny obraz i powiedziałem że takie mogą być, to te okulary które dostanę bedą takie? Bo różnica była ogromna gdy przyłożyła mi te testowe to z zamazanego obrazu wyjawiły się szczegół o których bym nie pomyślał.