Okropny zapach prącia

napisał/a: Bolus 2015-02-18 22:08
Od ok 4 miesięcy mam problem z moim penisem. Zapach spod napletka stał się nieznośny, obrzydliwy. Wcześniej nigdy takich problemów nie miałem. Odór jest do tego stopnia intensywny, że po całym dniu czuć go na bieliźnie i na spodniach. Dbam o higienę i myję penisa płynem do higieny intymnej, jednak to wszystko na nic. Pod koniec grudnia przyjmowałem antybiotyk w związku z zapaleniem zatok i problem z "zapachem" penisa zniknął na 2 miesiące, jednak 2 dni ten sam smrodek znowu się pojawił. Czy ktoś wie, co to może być? Czy lekarz pierwszego kontaktu byłby w stanie mi pomóc? A może wystarczy tylko maść clotrimazolum lub metronidazol?

edit:
jeśli można, proszę o przeniesienie tematu do działu "urologia".
napisał/a: piotrosiama 2015-02-18 22:58
Być może chodzi o mastkę - poczytaj o tym i o odpowiednim postępowaniu jeśli chodzi o higienę. Trzeba na początek długo moczyć w mydlinach delikatnie zsuwając napletek i pozbywać się tej wydzieliny.
napisał/a: Bolus 2015-02-19 23:34
Dbam o higienę, tak jak napisałem i dokładnie myję skórę pod napletkiem. Nie mam stulejki. To nie jest mastka, poza tym zapach zniknął na jakiś czas po antybiotyku, więc może to jakaś bakteria? Jakieś pomysły?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-20 06:02
Skoro przyjmowany antybiotyk wyeliminował problem, to raczej masz odpowiedź od czego masz taki a nie inny stan.

Sprawa jest trudna, gdyż jak to jedyny objaw, to raczej lekarz to oleje i nie przepisze Ci antybiotyku. No chyba że będziesz miał min. badanie moczu i w nim wyjdzie dużo bakterii to wtedy może włączone zostanie leczenie.
napisał/a: ~Anonymous 2015-02-20 16:18
Jest to zapewne infekcja na tle bakteryjnym.Jaki przyjmowales wczesniej antybiotyk po ktorym ow wymienione objawy minely?
Czy odczuwasz jakies inne dolegliwosci ukladu moczowo-plciowego?
Czy byly wykonywane jakies juz badania?
Dobrze byloby wykonac (nawet samemu) wymaz spod napletka i oddac do labolatorium na posiew,wiadomo iz beda tam bakterie ,ale zobaczymy czy czasem jakies zbytnio sie nie namnozyly stad opisywane objawy.