Okropny bol gardla

napisał/a: Ktosik11 2014-05-03 21:35
Witam, piszę tutaj bo juz naprawde nie wiem co robic. Od dwoch dni boli mnie gardlo, dzis ten bol jest nie do wytrzymania, przełykac prawie nie moge, czuję jakby mi wszystko promieniowało do uszu, jakbym miala drętwą szyję. Brałam strepsils, orofar max, neo angin, uniben - nic nie pomaga nawet na chwile! Jestem załamana a w poniedzialek mam mature.. Co mi jest?
napisał/a: piotrosiama 2014-05-03 22:14
Przy takiej zmiennej i dość chłodnej aurze łatwo o infekcję. Domowy sposób to kilkakrotne w ciągu dnia płukanie gardła wodą z solą /na szklankę ciepłej wody czubata łyżeczka soli/. Postaraj się jutro wygrzać no i powodzenia na maturze.
napisał/a: Ktosik11 2014-05-03 22:23
czy ta sol nie podrazni mi gardla? naprawde nie wiem co robic, leki nie pomagaja :( ..
napisał/a: piotrosiama 2014-05-03 23:00
Nie podrażni, równolegle można ssać te tabletki na ból gardła. Ja mam w domu Cholinex a te Twoje też są ok, tylko że po 1-2 dniach nie oczekujmy cudów.
napisał/a: Ramadik001 2014-05-04 08:38
Zależy który masz ten strepsils, ten miodowy jest słaby, najlepszy jest ten instensive, mimo wszystko polecam psikać Unibenem, kilka psików 4 razy dziennie, nie mieszaj tego, jak Uniben to Uniben
napisał/a: Ktosik11 2014-05-19 23:52
I niestety znowu mam problem. Dopiero co wyleczyłam gardło
napisał/a: Ramadik001 2014-05-20 08:52
Może być migdałek :) jak boli często to warto może zrobić wymaz z gardła?
napisał/a: Ktosik11 2014-05-20 14:52
lekarz przy ostatniej wizycie bardzo dokladnie obejrzal gardlo i stwierdzil ze jest zdrowe, dodatkowo podotykal szyi i pytal czy przy dotyku cokolwiek boli i rowniez nic. na dzien dzisiejszy ten bol prawie nie jest odczuwalny, jednak pewnie znowu na wieczor prawa strona da o sobie znac, czy ten wymaz mozna zrobic na kase chorych?
napisał/a: Ktosik11 2014-05-23 00:27
ponawiam pytanie, czy państwa zdaniem najlepiej udać się do lekarza czy czekać az 'samo przejdzie''? wczoraj mialam spokoj, nic nie bolalo, jednak dzisiaj po zjedzeniu zimnego znowu odczuwam bol po przelykaniu z prawej strony.. co robic?
napisał/a: piotrosiama 2014-05-23 01:43
Widać nie wyleczyłeś się do końca więc te eksperymenty z zimnym jedzeniem mogą kończyć się bólem. Spróbuj jednak przez najbliższe kilka dni jeść/pić wszystko w temp. pokojowej /cieple a nie zimne/.
napisał/a: Ktosik11 2014-05-23 09:49
ehh no sprobuje tak zrobic, moze i rzeczywiscie. niestety moj lekarz powiedzial ze wszystko juz jest ok, gardlo czysciutkie, wyleczone i dlatego pozwolilam sobie juz na jedzenie nawet i zimnych rzeczy..
napisał/a: marteczka 2015-04-24 19:40
Wiem, że temat nie jest najnowszy, ale kiedy zaczyna się wiosna lato - problem często powraca, bo zbyt szybko zrzucamy ciepłe ubrania, sięgamy po lody i bóle i chrypka nawracają. Ja stosuję sobie fiordę na te dolegliwości, także polecam, bo pomaga, można przetestować.