okropny ból brzucha po alkoholu

napisał/a: podeszwa20 2014-05-22 12:23
Witam. jestem w wieku 17 lat i wiadomo lubie sobie wypić na imprezie pare piwek i nic mi nie jest. teraz przez półtora miesiąca chodzilem o kulach i nic nie piłem i wyskoczylem wczoraj z koleżanką z pracy na ledwo 3 piwa wróciłem do domu poszedłem spać tak ok 3 rano obudzilem się o 10 i od pobudki okropnie mnie boli brzuch w lewym dolnym rogu brzucha. zjadłem zupe fasolowa i ból się nasilił już nie wiem co robić tabletek nie chce brać póki co bo moge jedynie sobie zaszkodzić..
Proszę o porady :)
Pozdrawiam.
napisał/a: cindy25 2014-05-31 16:46
może to być zatrucie alkoholowe, fasola jeszcze spotęgowała ból, dobrze jest uzupełniać płyny, bo alkohol odwadnia, picie wody z orsalitem też pomaga, bo uzupełnia składniki mineralne, na ból brzucha pomagają też leki rozkurczowe
napisał/a: Konstans 2014-06-03 19:30
Może też być tak, że nawet nieświadomie przeszedłeś pewnego rodzaju detoks organizmu od alkoholu. Przez pewien czas go nie piłeś a wcześniej pewnie nie zdarzały się tak długie odstawienia :) ????
Zatem, organizm się oczyścił, wątroba zregenerowała (albo raczej zaczęła się regenerować) i to ona Ci dokucza. Jeśli ból jest w nocy ok. 2-3 to wychodzi ze strony woreczka i wątroby.
Co powinieneś zrobić? Ograniczyć picie, jeśli wciąz odczuwasz dyskomfort, jeść lekkostrawnie i dużo pić (wody, herbatki ziołowe wspomagające wątrobę np. z karczocha, mniszka, ostropest.
Diagnostyka
napisał/a: Diagnostyka 2014-06-04 21:59
Radzę wykonać w laboratorium morfologię krwi i badanie moczu. W Twoim przypadku brałbym również pod uwagę zapalenie wyrostka robaczkowego.