Okropne upławy...

napisał/a: Tinka241 2012-11-16 20:35
Witam mam 24lata,
Mam problem otóż od pewnego czasu mam okropne upławy są raczej przezroczyste ale zdarzają się takie galaretowate,jak mleko białe albo jak niewiem skiśnięte lekko ,niewiem jak to opisać, nieraz są śmierdzące muszę nosić wkładki bo takto miałam ciągle mokre majtki... Dodam ze miałam lekkie plamienia brązowe lub poprostu zwykła krew, ale od 3dni boli mnie po prawej stronie w pachwinie niewiem jajnik a ból przechodzi aż w dół pleców,również często odczuwam ból w czasie stosunku i plamie po nim ciemnym kolorem. Wiem że powinnam iść do ginekologa ale moja p.doktor jest na zwolnieniu, a bym wolała iść do niej.Proszę o odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-17 11:31
Tinka24 napisal(a):Witam mam 24lata,
Mam problem otóż od pewnego czasu mam okropne upławy są raczej przezroczyste ale zdarzają się takie galaretowate,jak mleko białe albo jak niewiem skiśnięte lekko ,niewiem jak to opisać, nieraz są śmierdzące muszę nosić wkładki bo takto miałam ciągle mokre majtki... Dodam ze miałam lekkie plamienia brązowe lub poprostu zwykła krew, ale od 3dni boli mnie po prawej stronie w pachwinie niewiem jajnik a ból przechodzi aż w dół pleców,również często odczuwam ból w czasie stosunku i plamie po nim ciemnym kolorem. Wiem że powinnam iść do ginekologa ale moja p.doktor jest na zwolnieniu, a bym wolała iść do niej.Proszę o odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.

bez wizyty u ginekologa się nie obejdzie. Przyczyn moze być wiele więc albo wytrzymasz do wizyty u Twojej P. doktor, albo idź do innego...
napisał/a: Tinka241 2012-11-17 20:16
Tak wiem ze bez wizyty się nie obejdzie, ale proszę o jakieś rady,przypuszczenia co to może być?Dziś boli mnie brzuch i ból przechodzi do dołu kręgosłupa. Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-19 07:43
Tinka24 napisal(a):Tak wiem ze bez wizyty się nie obejdzie, ale proszę o jakieś rady,przypuszczenia co to może być?Dziś boli mnie brzuch i ból przechodzi do dołu kręgosłupa. Pozdrawiam

jeśli chodzi o upławy to wcale nie musi to być nic niepokojącego, bo śluz przez cały cykl się zmienia. Może po prostu masz go teraz więcej niż dotychczas. Co do wyglądu śluzu to zaraz po okresie może nie być go wcale ale stopniowo go przybywa i w dniach płodnych jest zazwyczaj śliski- coś jak kurze białko. Po dniach płodnych - czyli teoretycznie niepłodnych następuje faza sucha, bywa, że pojawia się śluz biały, gęsty.
Natomiast śluz o nieprzyjemnym zapachu może sygnalizować infekcję. Ale należy pamiętać, że śluz zależny jest od hormonów kobiecych.
tu masz artykuł na temat śluzu:
http://ginekologia.wieszjak.polki.pl/antykoncepcja/229233,Obserwacja-sluzu-szyjkowego-metoda-Billingsow.html

co do krwawień po stosunku... tutaj masz również kilka opcji
http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/encyklopedia-zdrowia/255546,Krwawienie-kontaktowe.html

myślę, że podczas wizyty powinnaś się dowiedzieć czy takie objawy u Ciebie są normalne czy sygnalizują jakiś problem ze zdrowiem.
Jak sama widzisz - przyczyn może być na prawdę wiele i ciężko zdiagnozować przez internet bez odpowiednich badań.
napisał/a: supergaska 2012-11-20 14:06
przy uporczywych upławach można zastosować lactovaginal, to probiotyk dopochwowy. może pomoże trochę. lekarz mimo wszystko powinien cie zobaczyć, bo na raz tyle dolegliwości brzmi niepokojąco.
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2012-11-24 10:21
Przez cały cykl śluz się zmienia, jest to naturalne, niepokojące jest jeśli ten śluz ma nieprzyjemny zapach, jeśli jest żółty, lub w postaci serka, towarzyszy mu pieczenie i swędzenie, wtedy najlepiej udać się do ginekologa, bo to najpewniej infekcja. Aby uniknąć takich sytuacji najlepiej zabezpieczyć się przy pomocy invagu, który kolonizuje pochwę bakteriami kwasu mlekowego, dzięki niemu nie mam żadnych infekcji.
napisał/a: stracz 2013-01-03 10:47
upławy są normalna koleją kobiecego cyklu, chyba ze towarzyszy im swędzenie, są żółte, zielonkawe albo maja konsystencje serka. wtedy oznaczają grzybice albo infekcję. ja miałam problemy z grzybica przed każdą miesiączką, ale zaczęłam stosować probiotyk dla kobiet provag i wtedy wszystko się uspokoiło. biorę go tez podczas stosowania antybiotyku. niestety przy kazdej infekcji trzeba iść do ginekologa, bo skuteczne leki sa na receptę.