okropne palenie w przełyku

napisał/a: dstasiu 2009-09-08 08:55
Witam
Cierpie na IBIS i mam nienaturalnie wydłużoną esice.
Mam pytanie poniewaz prawie codziennie męczy mnie okropne palenie w przełyku . sa dni w których jest ok ale jest ich mało.
Czuje jak cos palącego przesówa się od żołądka do gardła. Nawet po wypiciu herbaty czuje jak mnie pali. Jest to okropne bo prawie ze boli.
Co to moze byc czy znaja państwo jakies leki łagodzące. Dziekuje i pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-09-08 13:46
To znaczy że nie Masz zaleconych żadnych leków na refluks(zgagę?) Jakie leki stosujesz?
napisał/a: anetau07 2009-09-08 14:30
jesli miales robione kolonoskopie i na tej podstawie dgn IBS i wydluzenie esicy , to powinienes zglosic sie z tym to gastrologa i powinien ci tez wykonac gastroskopie. skoro masz zdgn ibs to pewnie jestes pod opieka gastro, zglos sie do niego i powinien zrobic gastro, byc moze to refluks,a byc moze zgaga ktora minie przy zlagodzeniu diety, a byc moze trzeba bedzie dalej diagnozowac. poki co na szybko to sproboj zlagodzic diete i zastosowac leki na zgage.
tak czy siak, skontaktuj sie z gastrologiem.
czy masz astme?
napisał/a: dstasiu 2009-09-09 23:16
W karcie wypisu jest ze mam lekkie zylaki odbytu i wydłuzona esice. Mam okropne problemy ze stolcem raz bobki raz cieńkie burczenie pobolewanie podbrzusza kłucie odbijanie. Po tym twierdze ze to IBIS zapisano mi cos na styl COLON C.
Jestem po guzie jadra i jestem przez to bardzo wrażliwy na tematy zdrowia. miałem kolonke, bronchoskopie a teraz jeszcze gastro. Troche sie boje. trzeciej rury. Zadnych leków na zgage nie biore. Pali okropnie po prod. mlecznych i innych jak by ktos mi podpalił przełyk.
Pomocy