OKROPNE MYSLI I DUSZNOSCI

napisał/a: mycha001 2012-05-23 23:53
od długiego czasu borykam sie z nerwicą lękową, bałam sie wyjść gdziekolwiek bo ta "franca" mnie dusiła staram sie brac za siebie , robie prawo jazdy zaczęłam brać magnez i spędzam więcej godzin na dworze , czeka mnie teraz wylot do anglii do chłopaka i to mnie strasznie przeraża, moja zdrowa część mózgu bardzo sie cieszy i bardzo chce tam pojechać, ale ta drugia do puszcza do siebie myśli typu "a co bedzie jak bedzie ci duszno?, co robisz jak dostaniesz ataku np. w samolocie? , a moze przestaniesz oddychac? oduczysz się wdychac powietrze? a co jesli zaczniesz sie dusic?" nie mam pojęcia skąd biorą sie takie myśli.. ale moje pytanie czy da sie udusić od nerwicy? czy da sie zapomniec o tym jak wdychać powietrze czy przestac oddychac?;( prosze o porade bo te mysli mnie wykoncza
a bardzo zalezy mi na tym wyjezdzie;(
napisał/a: asia 1990 2012-05-24 06:11
znalazłam fajny artykuł to my się nakręcamy to czemu się opierasz rośnie w siłę koncentrowanie się na pozbyciu nieprzyjemnych uczuć wzmacnia zjawisko na nerwicy karmi ją energią. Lęk przed lękiem i to błędne koło
napisał/a: sylwka90 2014-03-18 19:58
Asia ma racje, to tylko i wyłącznie Twoje nakręcanie się na tą sytuacje, ja tak przez pierwsze 3 lata choroby się nakręcala że co bedzie jak mnie gdzies zlapie czy się zaczne dusić a nikt mi nie pomoże a tu tym czasem... zobacz koleżanko :) pisze nadal i to w Twoim poście jakoś się nie udusiłam :) po prostu przekazuje Ci więcej optymizmu bo z czego mi wiadomo nie możemy się udusić tak więc uszy do góry i mocno bierz się za swoją psychike, pozdr
napisał/a: luk52 2014-03-20 12:47
sylwka90 napisal(a):Asia ma racje, to tylko i wyłącznie Twoje nakręcanie się na tą sytuacje, ja tak przez pierwsze 3 lata choroby się nakręcala że co bedzie jak mnie gdzies zlapie czy się zaczne dusić a nikt mi nie pomoże a tu tym czasem... zobacz koleżanko :) pisze nadal i to w Twoim poście jakoś się nie udusiłam :) po prostu przekazuje Ci więcej optymizmu bo z czego mi wiadomo nie możemy się udusić tak więc uszy do góry i mocno bierz się za swoją psychike, pozdr

Trochę przeterminowany wątek...