Okres 2 dni po owulacji?

napisał/a: Tolina 2016-03-10 01:17
14 dnia cyklu na usg mialam endometrium 10 mm, i pecherzyk w jajniku 17 mm. Gin powiedzial ze niebawem powinna byc owulacja (jutro/pojutrze). 18 dnia mialam silny bol w jajniku (jakby cos peklo) a 19 zaczelam plamic. Myslalam ze moze to plamienie okoloowulacyjne, ale dzis 22 dc plamie dalej, wiec to chyba slaby okres. Prosze o podpowiedz eksperta bo nierozumiem tego, raptem 4 dni po usg zaczynam plamic/miec okres a przeciez tyle co powinnam miec owu. Nawet jakby do niej nie doszlo, pecherzyk by nie pekl i powstalaby niewielka torbielka, to przeciez i tak za szybko na okres. Nie ogarnam :/
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-03-10 10:22
Witam

Ból jajnika który opisujesz może być spowodowany bólem owulacyjnym.
Po pęknięciu pęcherzyka Graffa wylewa się płyn pęcherzykowy oraz krew do jamy otrzewnej - w wyniku czego dochodzi do podrażnienia otrzewnej - kobieta wtedy zaczyna to odczuwać w postaci bólu oraz pojawia się właśnie plamienie około owulacyjne.

Pozdrawiam
napisał/a: Tolina 2016-03-10 14:28
A jest mozliwe zeby to jednak jest okres? Nie jest tego duzo, kolor raczej jasno czerwony, ale pojawilo sie pare skrzepow, i boli mnie podbrzusze typowo okresowo.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-03-10 17:42
Ciężko to określić ponieważ nie piszesz o innych objawach jak np. Ból piersi, rozdrażnienie. Nie wiemy czy masz regularne miesiączki oraz jak długie są Twoje cykle.
napisał/a: Tolina 2016-03-10 19:08
Rozdraznienie bylo potezne w pierwszym dniu plamienia, piersi pobolewaja. Plamienie wyglada jak skapa miesiaczka, ale zaczelo sie od brazowego bardzo rozciagliwego sluzu. Cykle mam mega nieregularne 22-45 dni, zwiazane jest to z choroba tarczycy. Chcialabym wiedziec czy miesiaczka zaraz po domniemanej owulacji jest mozliwa? A jesli tak, to znaczy ze mam niedomoge lutealna?
napisał/a: Tolina 2016-03-12 15:41
No to sama sobie odpowiem - tak to moze byc okres, i jest z calym jego cudownym wachlarzem objawow. Szkoda ze nie ma tu specjalistow, ktorzy potrafia zdiagnozowac problem.
napisał/a: wikam2 2016-03-15 08:53
Niestety nie mamy na etacie lekarza ginekologa. Ale tak - taka krótka faza lutealna nie jest naturalna. Rozumiem badania wykonywałaś z powodu nieregularności cykli.
napisał/a: Tolina 2016-03-17 01:11
W 26 dniu poprzedniego cyklu mialam minimalne 2 dniowe delikatne plamienie i bylam przekonana ze to jakies srodcykliczne i czekalam na okres. W 40 dniu cyklu lekarz po usg stwierdzil,ze to byl taki smieszy okres i jestem przed owulacja, no a reszte juz znacie. Mam tego wszystkiego juz dosyc,a z powodu tarczycy gin nie chce mi zapisac hormonow zeby to wyregulowac :/ Teraz okres sie niby skonczyl, ale plamie dalej. Chyba na wlasna reke zalatwie sobie luteine i bede zazywac, tylko od ktorego dnia?
napisał/a: wikam2 2016-03-17 11:26
No a tarczyca jest uregulowana? Lekarz robił badania hormonalne tj. prolaktyna etc?