oko

napisał/a: Karohna 2006-08-04 12:39
Witam

Mam problem z moim okiem ... niedawno byłam nad morzem i wtedy się wszystko zaczęło.
na mojej twarzy pojawiła sie opryszczka (na ustach, policzku, czole i oczach)
z twarzy juz mi zeszla lecz na oczach jeszcze jest.
Poradzilam sie lekarza co mam zrobic (to nie byl okulista)
i przepisal mi leki: SULFACETAMIDUM, BIODACYNA, HEVIRAN.
Opryszczka na prawym oku jest na dolnej powiece i na gornej. na lewym oku byla tylko w kaciku oka od strony nosa. Teraz mam uczucie "zapiaszczenia" prawego oka(zakraplam oczy) i nadal czuje to.
CO MAM ROBIC?? CZY TO PODRAZNIENIE WYWOLUJE TAKIE UCZUCIE?? PROSZE O ODPOWIEDZ!!

Pozdrawiam

Karolina
napisał/a: plb1985 2006-08-05 00:01
SULFACETAMIDUM, BIODACYNA to antybiotyki (przeciwbakteryjne), a HEVIRAN to lek przeciwirusowy... skutkami ubocznymi tych leków jest uczucie ciała obcego, zaczerwienienie, pieczenie, łzawienie, wtórne zakażenia.
Nie wiem, dlaczego lekarz przypisał te 2 antybiotyki... zdaniem wybitnego lekarza dra Henryka Stanisława Różańskiego:
napisal(a):Nigdy na zmiany opryszczkowe nie wolno stosować kortykosteroidów i antybiotyków. W razie zastosowania na opryszczkę kortykosteroidów i antybiotyków objawy skórne utrzymują się nawet kilka tygodni, stają się rozleglejsze i pozostawiają po sobie trwałe przebarwienia.

Dlatego radzę skonsultować się jeszcze raz z lekarzem. Opryszczka w sprzyjających warunkach powinna zagoić sie w przeciągu 2 tygodni...Nieleczona może zostawić zmiany na rogówce! Ile czasu chorujesz?

Odsyłam też do źródła: [url=http://http://www.parazyt.gower.pl/virus_viriosis.htm:3v6k2agq]>>>TU[/url]
napisał/a: Karohna 2006-08-05 11:50
opryszczka pojawiła się 28 lipca. teraz juz mi prawie zeszła. na oczach[powiekach] zrobiły sie strupki. opryszcza bezposredio nie dotykala oka tylko była na powiekach... czy to tez jest groźne dla oczu ??
napisał/a: plb1985 2006-08-06 01:15
opryszczka nieleczona może nieco zwiększać swoje rozmiary
jaki jest mechanizm uszkodzenia rogówki tego nie wiem, ale podejrzewam, że chociażby poprzez tarcie rogówka a twarde strupki na opryszczce.
napisał/a: Karohna 2006-08-06 22:37
opryszczka juz zniknela. a oko nie ociera się o strupki od opryszczki.... wiec nie wiem.... a tak poza tym nie zakrapiam juz oczu, bo mam nadzieje, ze to "zapiaszczenie" minie wraz z odstawieniem kropli. Dzis nie zakrapialam oczu, a jednak na wieczor oko mnie swędziało....[ ogólnie to jest dziwne bo cały dzień nic nie mam w oku, a nagle coś jest i mnie swędzi...] nie wiem czemu ....
napisał/a: Pochetino 2006-11-21 23:12
Karohna napisal(a):opryszczka juz zniknela. a oko nie ociera się o strupki od opryszczki.... wiec nie wiem.... a tak poza tym nie zakrapiam juz oczu, bo mam nadzieje, ze to "zapiaszczenie" minie wraz z odstawieniem kropli. Dzis nie zakrapialam oczu, a jednak na wieczor oko mnie swędziało....[ ogólnie to jest dziwne bo cały dzień nic nie mam w oku, a nagle coś jest i mnie swędzi...] nie wiem czemu ....


Wiem co czujesz ja sie zmagam z tym juz od miesiaca mial 5 zmian na oku wywolanych opryszczka do tej pory jeszcze meczy mnie swiatlowstret ale chociaz zniklo mi uczucie piachu w oku,a takze juz nie jest cale bialko czerwone.Biore heviran 800mg,zowirax do oczu a lbo cusiviral,oftensin krople,croneżel i jeszcze jakies krople mecze sie strasznie bo oko jeszcze mi czasami lzawi,wydaje sie czasami ze jest ok a tu nagle i tak jakis kryzys pwychodzi.Lekarz powiedzial mi ze pierwszy raz spotkal sie z takim przypadkiem u 21 letniego czlowieka kiedy to az 5 zmian na oku sie pojawilo wywowalnych wirusem,wczesnieszt lekarz pomyli to jezczmieniem i przepisal mi leki ze sterydami co spowodowalo dluzsze leczenie wedlug lekarzau ktorego teraz sie lecze prywatnie,pwoedzial mi ze za pare lat oslepne na te oko chodz oczywiscie nie musze alew szystkie te obrwzenia na oku uszkodzenie rogowkina to wskazuje.