Ogromny ból odbytnicy.

napisał/a: n69l 2012-05-29 13:26
Witam,

jestem kobietą, mam 21 lat i cierpię na...no właśnie, nie jestem pewna, na co. Podejrzewam, że moim problemem są hemoroidy. Problemy z biegunkami zaczęły mi się już parę lat temu, ale od ponad roku mam wyczuwalnego "guzka" w odbycie, czuję świąd, pieczenie, ból. Pojawiają się również krwawienia z odbytu, niekiedy małe, niekiedy większe (krew leci z odbytu niekiedy aż po całych pośladkach przez parę minut). Od paru dni ból stał się nie do zniesienia, używam czopków hemorectal, ale to nie pomaga. Ledwo siedzę, ledwo leżę - ból jest ogromny. Za 1,5 tygodnia mam wizytę u proktologa, ale co mogę do tej pory zrobić, żeby coś trochę uśmierzyć ból? I czy może to być ból faktycznie związany z hemoroidami?
napisał/a: jezebel1 2012-05-29 13:38
Faktycznie wszystkie wymienione objawy są charakterystyczne dla hemoroidów ale obecne dolegliwości mogą wynikać albo z ogromnego nasilenia choroby, pęknięcia żylaka albo z wytworzenia szczeliny odbytu. Jeżeli to możliwe to trzeba przejść na lekkostrawna dietę żeby stolec był miękki i przy wypróżnianiu nie sprawiał jeszcze większego bólu. Leki które pani bierze to na razie wszystko, można pójść do apteki i poprosić o coś silniejszego. Proponuje też wziąć lek przeciwbólowy doustnie i się nie męczyć np ibuprofen
napisał/a: piotrosiama 2012-05-29 13:43
Silniejsze i skuteczniejsze będą czopki Procto-Glyvenol, tylko że są droższe od tych co stosujesz.
napisał/a: n69l 2012-05-29 13:44
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Próbowałam już leków przeciwbólowych, ale prawie nic one nie dają, męczę się z tym okrutnie... czy proktolog zapisze mi coś silniejszego? Jak wygląda na ogół postępowanie w takiej sytuacji?
napisał/a: piotrosiama 2012-05-29 13:49
Najpierw wywiad z pacjentem a potem tzw. badanie fizykalne. Nie zwlekaj z tą wizytą.
napisał/a: n69l 2012-05-29 13:57
Wizyta jest za 1,5 tygodnia. Zakupię ten glivenyl albo posterisan i być może przyniesie to ulgę. Bardzo dziękuję za pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2012-05-29 14:01
Moim zdaniem szybszy efekt przyniesie Procto-Glyvenol, ale jak pisałam jest najdroższy coś ponad 30 zł zależy od apteki.
napisał/a: jezebel1 2012-05-29 17:56
wizyta wygląda tak, że jest wywiad i badanie przedmiotowe, a na podstawie objawów i wielkości guzków określa się możliwości terapeutyczne
oczywiście proktolog może zalecić silniejsze leki, ale w Pani przypadku, u młodej osoby z niewielkimi hemoroidami warto rozważyć zabieg; są dwie szkoły chirurgiczne - jedni uważają, że lepiej zaleczać i operować kiedy są duże, inni uważają, że lepiej operować hemoroidy jak są małe i nie ma się co męczyć
ja osobiście polecam zabieg
napisał/a: n69l 2012-05-30 11:00
Ponownie ja... dzisiaj zauważyłam, że mój stolec jest czarny i z odbytu wypływa bardzo duża ilość śluzu. O czym to może świadczyć?

Edit: Zauważyłam też przy obserwowaniu odbytu, że guzki są dwa. Przy naprężaniu się wypadają i nie chowają się do środka całkowicie...
napisał/a: piotrosiama 2012-05-30 23:01
Czy możesz przyśpieszyć wizytę u specjalisty ?
napisał/a: jezebel1 2012-05-31 00:24
czarny stolec wynika z obecności krwi w kale, ale raczej nie związanej z hemoroidami, tylko z krwawieniem z innego odcinka jelita, chociaż zdarza się że przy dużym krwawieniu osoby z hemoroidami wstrzymują stolec z lęku przed bolesnym wypróżnieniem i stolec też robi się czarny
czy cierpisz na inne choroby przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa?
natomiast co do hemoroidów, to są to zaawansowane zmiany (stadium 2/3) i w zasadzie takie kwalifikują się do operacji
napisał/a: n69l 2012-05-31 09:04
Dziękuję za odpowiedzi. Niestety wizyty nie mogę przyspieszyć, bo jest to wizyta na NFZ (a wiadomo, jak wygląda w naszym kraju cenowo chodzenie prywatnie do proktologa, astronomiczne sumy...). Nigdy nie badałam się w kierunku choroby wrzodowej, ale wydaje mi się, że może być coś na rzeczy, bo parę razy zdarzało mi się wymiotować czarną, skrzepniętą krwią (wyglądająca jak fusy od kawy), poza tym niekiedy po spożyciu niektórych rzeczy (np. kefiru) bardzo boli mnie żołądek. Zrobię w takim razie badanie również w tym kierunku. Czy na kolor stolca może mieć też wpływ to, że w obawie przed bólem jestem od wczoraj na diecie białkowej (jem tylko produkty mleczne i od wczorajszego popołudnia właściwie nie czuję bólu)?