ogromne zmęczenie fizyczne i psychiczne

napisał/a: salomon 2010-04-24 00:56
Witam . Mam poważny problem ze swoim zdrowiem i nie wiem co mi jest . Sprawa jest bardzo ważna , potrzebuje pomocy fachowca który mi pomoże .Od ponad 3 lat codziennie od rana do wieczora chodzę zmęczony . Źle śpię , a nawet jak się wyśpię też jestem zmęczony . Między innymi jest to ogromne zmęczenie fizyczne i psychiczne .Chodzę strasznie śpiący . Mam myśli samobójcze. Odczuwam cierpienie związane z byciem tu na ziemi - wszystko widzę w czarnych barwach w szczególności przyszłość .W ostatnich dniach myślę poważnie o samobójstwie- ponieważ nie mogę tego znieść . Mam poważne problemy z koncentracją .Unikam ludzi , (wręcz bardzo się denerwuje przebywając wśród ludzi , w szczególności jak poznaje nowe osoby ) .Mam 21 lat , badania morfologiczne w normie . Czy ktoś wie co to może być ..proszę o jakąś pomoc ...
napisał/a: k23 2010-04-24 02:06
Witaj. Przede wszystkim czy chesz przeniesc sie z tego stanu i do jakiego chiałbys trafic? Przez forum mozemy Ci pomoc ale byc moze potrzebujesz czegos wiecej. Mowisz, ze czarno widzisz przyszłosc. Pojasnij te mysli. Dosłownie. Jesli wyobrazasz sobie te obrazki o przyszłosci, chce abys zobaczył tam siebie, takiego jakim chcesz byc. Radosny i cieszacy sie kolorowym zyciem w tej jasnej przyszłosci, osiagajacego to co tylko sobie zamarzy, ktory jest na wakacjach i zobacz to swoimi oczami. Co bys widział na tych wakacjach? Moze jakis ocean i jasna słonce ogrzewajace plaze, lub cos innego co sprawia Ci radosc. ,powieksz to co widzisz, zbliz sie do tego i niech to bedize duzy ostry i kolorowy obraz, który sprawi, ze poczujesz sie lepiej. Zobacz tam tylko to co chiałbys widziec. Teraz, powiedz co bys potrzebował zeby poczuc sie lepiej? Co chcialbys osiagnac i w ktora strone pojsc. Co by sie musiało stac zebys poczuł sie lepiej.? Sprawdz tez pw
napisał/a: SS22 2010-04-28 20:25
kilka pytań:
1)rodzina .Jak jest w domu?.
To najważniejsze bo jeżeli wszyscy krzyczą na siebie i jest mało przyjemnie to nie masz bezpieczeństwa w domku i twój mózg w ramach reakcji obronnej powoduje że chcesz uciec w krainę snów..
2)nie przeżyłeś czegoś strasznego te 3y latka temu?
3)Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa

Jak nie psychicznie to:
1)możesz mieć problemy z sercem
2) z hormonami
3)neurologiczne inne
napisał/a: salomon 2010-04-30 15:26
Jestem przekonany że przyczyną mojej choroby psychicznej jest sytuacja rodzina . Nie mam pojęcia co to znaczy rodzina . Mógłbym tu pisać i pisać ale po co jak i tak się nie cofnie czasu , a rodzinki się nie wybiera . 2 lata temu zmarł mój ojciec , ale nie miało to większego wpływu na moje zdrowie psychiczne - wręcz przeciwnie poczułem ulgę . Nidy nie miałem problemów z sercem lub hormonami (nigdy też nie robiłem żadnych badań ) a zawsze miałem problem z nerwami . Najgorsze jest to że objawy w które opisałem w 1 poście uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie w pracy , na studiach , ogólnie w społeczeństwie .
napisał/a: k23 2010-04-30 16:53
salomon napisal(a):Jestem przekonany że przyczyną mojej choroby psychicznej


choroby? :o

salomon napisal(a):Mógłbym tu pisać i pisać ale po co jak i tak się nie cofnie czasu


no własnie.... ale spoko [przeszłosc i tak sie już skonczyła. Warto to olać i iść dalej? Jak chiałbys by Twoje zycie wygladało?

salomon napisal(a):Najgorsze jest to że objawy w które opisałem w 1 poście uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie w pracy , na studiach , ogólnie w społeczeństwie .


ponawiam moje pytanie... a jakbys chciał żeby było? Co by sie miało zmienic i na co?
napisał/a: viki71 2010-04-30 21:55
Jeśli pojawiają się myśli samobójcze,to radzę iść do psychiatry.Ja też to przerabiałam i buntowałam się przeciwko psychiatrze.Ale poszłam i dobrze zrobiłam.Okazuje się,że sama z dołka nie dałabym rady wyjść.Leczę się farmakologicznie trzeci miesiąc a jeszcze leczenia przede mną.Sprawdzić nie zaszkodzi a psychiatra jest lekarzem i napewno ze zrozumieniem podejdzie do problemu.
napisał/a: salomon 2010-04-30 22:08
Chciałbym czuć się dobrze , nie odczuwać zmęczenia fizycznego i psychicznego(oraz objawów w/w . Chciałbym czuć się dobrze , by móc normalnie funkcjonować w społeczeństwie . Co chciałbym by się zmieniło ? Chciałbym być zdrowy ...
napisał/a: k23 2010-05-01 00:32
salomon napisal(a):Chciałbym czuć się dobrze


salomon napisal(a):Chciałbym być zdrowy ...


I jak sobie wtedy wyobrazasz siebie? Co robisz wtedy czego nie robisz teraz? Kim jestes wtedy? Jak to wyglada? To troche jak z jazda pociagiem. Masz ogolny cel ale musisz wiedzeic gdziue chesz dojechac. Skad bedizesz wiedział ze osiagasz to co chcesz? To wazne pytania by moc wiedziec jaki stan chcesz dokładnie osiagnac. Jesli juz umiejscowisz sie wtedy to juz bedziesz wiedzial na co nastawic umysł. Teraz takie pytanie: na czym sie koncentrujesz gdy nie koncentrujesz sie na czym chcesz? Czy masz jakies cele które chciałbys zrealizowac? wspominasz o sytuacji rodzinnej, w takim razei co by sie musiało stac bys poczuł sie lepiej? Co chiałbys rozwiazac?
napisał/a: salomon 2010-05-01 16:02
Tak naprawdę to tylko chciałbym być zdrowy by móc normalnie funkcjonować .Nie mam żadnych planów z moją przyszłością , wszystko widzę w czarnych kolorach , nie uważam też bym mógł cokolwiek w życiu osiągnąć . Nie wyobrażam sobie że kiedyś będę kimś wielkim lub innym niż teraz . Nie mam też żadnych celów .Jednym słowem prócz poprawy mojego stanu zdrowia nie chcę nic więcej na razie (i tak uważam że chce za dużo ) . Jeśli w ogóle się nad czymś koncentruje to tylko rozmyślam po co ja w ogóle żyje , przecież jestem takim nieudacznikiem ...itp ....Co do mojej rodziny jak tylko będzie okazja to spakuje walizkę i się wyniosę to będzie najlepsze rozwiązanie .
napisał/a: Agusia1982 2010-05-01 16:12
No to już wiesz co musisz zmienić.
Bez chęci,wiary w siebie i ćwiczeń by zmienić te czarne myśli na lepsze nic nie osiągniesz.
Można tak siedzieć i się użalać nad sobą a można coś zrobić,udowadniac sobie codziennie swoją wartość i cieszyć się z drobnostek.
Niestety życie nie jest kolorowe i tylko od Ciebie zalezy jak je przezyjesz i czego będzie więcej czy czerni czy jasnych nasyconych barw.
Wszystko sie da tylko trzeba chcieć a jak się nie chce to gorzej jakby się nie mogło.
Pozdrawiam.
napisał/a: k23 2010-05-01 20:57
salomon napisal(a):Tak naprawdę to tylko chciałbym być zdrowy by móc normalnie funkcjonować


po co chesz normalnie funkcjonowac? czy wobec powyzszego warto sobie wyznaczyc jakis cel?

salomon napisal(a):nie uważam też bym mógł cokolwiek w życiu osiągnąć .


hehe no jesli nie wiesz co chesz osiagnac to cokolwiek nie osiagniesz jest juz czyms....

salomon napisal(a):Nie wyobrażam sobie że kiedyś będę kimś wielkim lub innym niż teraz .


czyli kim?

salomon napisal(a):Jeśli w ogóle się nad czymś koncentruje to tylko rozmyślam po co ja w ogóle żyje , przecież jestem takim nieudacznikiem


bardzo fajne wyhalucynowane przekonanie, ale jednak zakładam ze skoro piszesz na tym forum to chcesz cos w sobie zmienic. Wyslij mi na prv swój mail to ja Ci pomoge postawic pierweszy krok w tych zmianach, tak bys wiedział jak zaczac.
napisał/a: salomon 2010-05-05 00:26
betahansi@gmail.com