Ogromne wyczerpanie

napisał/a: Irondew 2012-10-25 21:45
Witam, trenuje kolarstwo, kulturystyke i tajski boks a także biegam. Wczoraj po całym dniu zmeczony jak cholera wsiadłem na szosówkę i jeździłem dwie godziny na pełnym sprincie. Wrocilem do domu, wypilem szklanke soku [nie wiem co mnie podkusilo zeby nie pic izotnika] i poszedłem spać. Obudziłem sie o 6, pękała mi głowa, a także strasznie bolało mnie oko. Zmierzyłem temperature mialem 34.70. Napiłem sie zjadłem wzialem leki i izotonik i poszedłem spać dalej. Rano juz było w miarę okej.

co to moglo byc? zwykle przemeczenie i odwodnienie? Bylo to dosc dziwne
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-28 00:04
Witam.
Należy zadbać o to aby uzupełniać zapasy glikogenu po każdym ciężkim wysiłku. Zakupić sobie Carbo i spożywać 50g po wysiłku, nie trzeba izotoników, taka odżywka węglowodanowa zawiera odpowiednie składniki aby uzupełnić braki.
Ważne aby również zwracać uwagę na ilość spożywanych węglowodanów złożonych, jeżeli trenujesz tyle dyscyplin to należy starać się spożywać odpowiednią ilość węglowodanów, ok.6g na każdy kilogram masy ciała.
Zapewnić również odpowiednią porcję tłuszczu, w sporcie głownie opiera się na oliwie z oliwek, oleju lnianym ze względu na zawartość NNKT.
Kreatyna jako dodatkowy suplement aby wzmocnić zapasy energii.
Odpowiednia dieta i suplementacja to podstawa bez tego nie ma co liczyć na efekty i nie pomoże nawet dobra genetyka ponieważ tracimy duże pokłady energii podczas treningów.
Pozdrawiam