Ogromne wielkie ciesnienie krwi po alkoholu

napisał/a: sirqaz 2007-10-27 20:47
Witam serdecznie. od jakis dwoch lat mam wielkie problemy z nadcisnieniem. jestem mlodym czlowiekiem mam 22 lata i nigdy nie bylem z tym u lekarza. zauwazylem ze przewaznie zimowa pora po spozyciu chocby dwoch kieliszkow wodki nie moge pic dalej i nei robie tego. wystepuje u mnie (tak mi sie wydaje) olbrzymie cisnienie krwi czuje jak moja twarz niemalze plonie jest niesamowicie goraca i na twarzy pojawiaja sie niesamowicie czerwone krwiste plamy poza tym strasznie boli glowa i czuje jak krew uderza do glowy impulsywnie bardzo mocno co powoduje czasem bol i slabosci. okolo 3 lata temu stwierdzono u mnie astme i przyjmuje nieregularnie leki Oxodil 12ug oraz novartis w formie inhalacyjnej. czy ktos mial taki problem lub wie jak to rozwiazac jest to ogromnie uciazniwe. z gory dziekuje za odpowiedz.
napisał/a: Teodor M 2007-10-28 10:00
No ale opisane przez Ciebie objawy wcale nie muszą świadczyć o nadciśnieniu. Najprościej można po prostu sobie wtedy zmierzyć ciśnienie samemu, w aptekach są do kupienia proste w obsłudze ciśnieniomierze. Takie objawy mogą sugerować nadciśnienie, ale bez zmierzenia go, niczego się nie dowiesz. Poza tym równie dobrze może to być reakcja alkoholu z lekami które bierzesz na astmę, bo one najczęściej zawierają jakieś sterydy. Podobne objawy po spożyciu alkoholu widziałem u osób z nadczynnością tarczycy. Tak czy siak trzeba z tym iść do lekarza, po co się męczyć i się czegoś domyślać. Może się okazać, że wszystko z Tobą w porządku, a taka reakcja na alkohol jest Twoją cechą osobniczą.

Pozdrawiam
napisał/a: angel3 2007-10-28 12:36
Słuchaj, to że po jakichkolwiek używkach rośnie ciśnienie (bardzo) jest normalne, aczkolwiek złe dla organizmu. Wiesz jak to się może skonczyć. Nie rozumiem Ciebie- obawiasz się o swoje zdrowie, ale pójdziesz z tym do lekarza ani nie przesteniesz pić?