Ognisko Hypoechogenne

napisał/a: koooszalin 2007-02-10 13:27
Witam...
Podczas ostatniego badania USG okazało się że na płacie lewym mam guzek normoechogenny z drobnym ogniskiem hypoechogennem... Może mi ktoś przybliżyć tą tematykę? Będę bardzo wdzięczna...

Pozdrawiam...
napisał/a: KATERINA 2007-02-14 01:02
Masz guzek albo torbielke --do obserwacji za 6-8miesiecy znowu powinnaś mieć usg,Jakie mialąś TSH,ft 4 oraz przeciwciala tarczycowe?[TG i TPO]
jaką morfologię oraz ob,czy w rodzinie ktoś mial problemy z tarczycą?
napisał/a: koooszalin 2007-02-15 19:49
TSH, morfologia i OB mam w normie, a przeciwciał tarczycowych nie miałam robionych... W rodzinie nikt nie miał problemów z tarczycą...
napisał/a: KATERINA 2007-02-15 21:49
Trzeba zrobic przeciwciała dla pewności TG i TPO wskazane,w normie tzn jakie maialś tsh?Powinno być niższe niż 3
dla kobiet w wieku rozrodczym tsh winno być na poziomie 1-1,5 w Polsce normy są zawyżane i mimo max granicy do 4 czasem do 5 wyższe TSH niż 3 ,4 wymaga diagnostyki a czasem włączenia leczenia jeśli wszysko było ok i OB mniejsze niż 12 to za 6 miesiecy trzeba powtórzyc badanie TSH i ft 4 a takze ob i ogólną morfologię
UCZULAM poniważ nieleczenie/zaniedbanie/brak kontroli prowadzi do bardzo powaznego rozregulowania pracy całego ustroju ,poniewąż tarczyca kontroluje wiele f.życiowych org
PZDR
napisał/a: gosh1 2007-06-14 14:45
Wczxoraj miałam usg. Wizyte u endo mam za dobryh parę tygodni a bardzo się denerwuję wynikami!Proszę o pomoc!!!
tarczyca niepowiekszona. echostruktura miaższu niejednorodna ze wzmozoną ilością odbić od tkanki łącznej podścieliska- cechy rozlanych zmian miąższowych. Przepływ miąższowy obniżony
W zakresie cieśni guzek lity hypoechogeniczny wlk 4x6 mm bez przepływu...
widoczne wężły chłonne poniżej dolnych biegunó płató tarczycy po pr. str. powiększon- hypoechogeniczne. Widoczne po str lewej przy dolnej części płata dwa hypoechogeniczne grucvzoły przytarczyczn wlk 4,2 mm i 4,5 mm.


BARZDO PROSZĘ O SZYBKOĄ ODPOWIEDŻ.
napisał/a: KATERINA 2007-06-15 20:27
Masz pewnie stana zapalny tarczycy ,może być poporodowe zapalenie tarczycy jesli urodziłaś dziecko niedawno jak nie to może to być choroba autoimmunologiczna,trzeba zrobić tak jak już x razy pisałam TSH, ft 4
przeciwciała tarczycy TG i TPO ,ogólną morfologię i OB i do endokrynologa