ognisko hi[pointensywne w badaniu MRI glowy

napisał/a: EWA-80 2011-08-14 09:27
Badanie MRI glowy u kobiety lat 30.,,Badanie wykonano w sekwencjach TSE,SE i Flair,w obrazach T1i T2 zaleznych,przed i po dozylnym podaniu srodka kontrastowego.
W badaniu uwidoczniono w lewej okolicy czolowej drobne hipointensywne ognisko pomiedzy opona pajecza a miekka sr.ok 5mmm bez wzmocnienia kontrastowego-do dalszej kontroli.Struktury mozgu i mozdzku bez zmian ogniskowych,o prawidlowej intensywnosci sygnalu tkanku nerwowej.uklad komorowy symetryczny, o nieposzerzonym swietle.
Rezerwa plynowa podpajeczynowkowa zachowana.
po dozylnym podaniu srodka kontrastowego nie uzyskano nieprawidlowego wzmocnienia ze strony strukttur mozgowia."
Prosze o interpretacje wyniku,bo jestem zaniepokojona.
wczesniej robilam bad,EEG i TK glowy bez kontrastu.Wynik EEG_-,,rytm ALFA slabo wyksztalcony;,obecnosc fal theta w odprowadzeniach skroniowych,przewaga tych falw odpr.skroniowych wyrazniej po stronie lewej.RZ zaznaczona,Hiperwentylacja zwieksza nieco ilosc fal patologicznych w odpr.j.w.Fotostymulacja bez wplywu na zapis.Wniosek:Zapis o obnizonej amplitudzie z przewagą patologicznych fal,w odprowadzeniach skroniowych wyrazniej po str.lewejNiewielka wrazliwosc na Hv"
Wczesniej mialam CT glowy bez kontrastu-prawidlowy wynik,a zglosilam sie do neurologa po wystapieniu epizodow afazji ruchowej-raz trwajacej pare minut,kolejny raz,po paru miesiacach-ok.poltorej godziny,przez pare minut z drzeniem prawej reki,wystapily wtedy tez problemy z czytaniem-uczucie*skakania *liter w trakcie tego zdarzenia.
Przez pare miesiecy afazja nie powtorzyla sie,ale jestem zmeczona i senna,mam tez uczucie obnizonej sprawnosci intelektualnej,czasem-zwlaszcza wieczorem,mam problem z dobraniem odpowiednich slow.Na co dzien odczuwam zmeczenie psychiczne.Zdarzylo mi sie ostatnio drzenie glowy-ale trwa to b.krotko i chyba jest niewidoczne dla otoczenia-w minimialnym stopniu to wystepuje,ale jest dla mnie odczuwalne
Dwie osoby zwrocily uwage na to,ze mam lewe oko jakby mniejsze od prawego-ale moze to byc cecha wrodzona,a jedna- ze mi oko *ucieka*.Dodam,ze nosze szkla kontaktowe--5.5.Bad.okulistyczne