Ogniska zapalane i ubytek.

napisał/a: szlufka 2012-02-10 01:45
Zacznę może od tego, że przez ostatni rok dość dużo trenowałam. Piłka ręczna i nożna. Diabli wie czy to z tego powodu mam teraz problemy z kolanem.
Jakiś czas temu odebrałam wyniki z rezonansu magnetycznego. Jako, że do lekarza mi strasznie daleko to chciałabym was się zapytać czy poniższy wynik nie jest zły.

Ale też nigdy nie sądziłam, że i mnie dotknie ta fala sprawdzania w internecie "co mi jest". Niestety na wizytę czekam już jakiś miesiąc, a ciekawość mnie zżera.

W okolicy przyczepu ścięgna głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki widoczny jest drobny ubytek warstwy korowej tylnej powierzchni kości udowej na długości 1cm i szerokości do 5mm, nie można wykluczyć drobnego włóknistego ubytku korowego w tej lokalizacji.
Więzadło krzyżowe przednie o nieco podwyższonym sygnale odcinka dolnego - niewielkie przewlekłe naderwanie.
W obrębie chrząstki rzepki dyskretne ogniska malacyjne II stopnia o średnicy do 5mm oraz zmiany przeciążeniowe zwłaszcza w pod chrzęstnej warstwie kostnej części bocznej rzepki.
W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej plamiste ogniska uszkodzeń wewnątrzłąkotkowych raczej o charakterze zwyrodnieniowym - zmiany stopnia II.