Ogniska na skórze głowy + wynik wymazu

napisał/a: Jacek457 2015-06-20 10:12
Dzień dobry od długiego czasu walczę z ciągle pojawiającymi się ogniskami na głowie. Dwóch lekarzy nie wiedziało co to jest i przepisali mi spirytus do smarowania i jakiś płyn (póżniej dowiedziałem się że jest to zwykły lek sterydowy który działa czasowo a dokładniej Diprosalic). Lekarz prywatny powiedział mi natomiast że jest to łojotokowe zapalenie skóry. Przepisał mi na skórę głowy Elocom (również steryd) a na uszy bo też mam tam dwa ogniska przypisał mi Laticort. Do mycia głowy polecił mi Emolium. Efekt działania był krótki po zakończeniu kuracji znowu ogniska się pojawiły. Zrobiłem wymaz z tych ognisk lecz lekarz rodzinny nie wie o co w tym chodzi a nie stać mnie już na chodzenie do prywatnych lekarzy. Załączam wynik wymazu. Bardzo proszę o pomoc. Może zna ktoś jakiegoś dobrego specjaliste ze Szczecina ? Boję się już zaufać jakiemuś dermatologowi. Dodam tylko że ogniska wygadają następująco: Na samej górze strup wygląda jak łuska po zdrapaniu czuć jakiś płyn. Jest to mocno zakorzenione ponieważ czasami leci krew.