Odwodnienie u dziecka.

napisał/a: mężatka 2007-08-22 11:15
Mam dwie córeczki -6 i 8-mio letnią.
Starsza córka zawsze ciężko choruje na anginy.Może nie byłoby z tym problemu,bo dostałaby antybiotyk ,ale przy okazji bardzo szybko mi się odwadnia.Przyczyną są wymioty.
Moze to niektórych zdziwić (jak można dopuscic do tego ,aby się dziecko odwodniło),ale sa to sytuacje naprawdę bez wyjścia,nie pomaga w ogóle pojenie łyżeczkami,bo zaraz zwymiotuje,kończy się na tym ,że wymiotuje nie mając już czym.
Zawsze ląduję z nią w szpitalu pod kroplówką.Jest zazwyczaj silnie zakwaszona.Aceton w moczu na 4 plusy i intensywny zapach acetonu z ust.Czasem musi być ze 3 dni pod kroplówką ,do tego antybiotyk.Gorączka spada,może już pić i jeść i możemy jechać do domu.
Mam takie pytanie: co robić,aby nie dopuścić do odwodnienia tak szybkiego?
Przypomnę,że pojenie po łyżeczce co kilka min. nie pomaga absolutnie,bo jej jest cały czas nie dobrze,a potem zwymiotuje.
Nie chorowała mi teraz często,ale ostatnio zachorowała na anginę młodsza córka (dostała antybiotyk) i po dwóch dniach już biegałam po dworze.Siostra się zaraziła,podczas przytulania i po trzech dniach była chora,ale jak wspomniałam u niej proces leczenia trwa dlużej poprzez te wymioty,odwodnienie.
Pytałam lekarzy w szpitalu,co może być przyczyną,mówili ,że jest drobna,ma niewielką tkankę tłuszczową,wspomniała jedna pani doktor o cyklu Crebsa-ale zupełnie nie znam się na nim.
Pozdrawiam.
Edyta.
napisał/a: Peter 2007-08-22 13:51
Nic innego nie pozostaje, aby dziecko jednak zmuszać do picia wody lub innych płynów. Co do ograniczenia wymiotów to polecam: Hydroxyzinum syrop oraz czopki Vomitusheel. To już pani znanej firmy.
Wymioty są wskutek znacznego obrzęku gardła, stąd polecam też chłodny okład na szyję. Można też zastosować sprey przeciwbólowy Tantum verde. Jeśli dziecko często łapie anginy, warto rozpatrzyć zastosowanie szczepionki Ribomunyl.
Co do cyklu Crebsa, to najważniejszy układ biochemiczny żywego organiznu warunkujący właściwe reakcje utleniania i redukcji przy udziale wielu enzymów tkankowych i katalizatorów. To najprościej jak się da. Jest bardzo skomplikowany.
napisał/a: mężatka 2007-08-22 14:02
Dziękuję za odpowiedź Peter
Czy Ribomunyl można podawać razem z Limphomyosotem?
Myślałam też ,aby rozpocząć podawanie Ecomeru dzieciom, zanim pójdą do szkoły.
Nie wiem w sumie co wybrać...
napisał/a: Peter 2007-08-22 14:40
Ribomunyl jest szczepionką i jest ona na receptę. Musisz dogadać się z lekarzem. Co do połaczenia ze szczepionką, to lepszy jest Engystol. Ma właśnie przygotowac organizm na właściwą odpowiedź immunologiczną na szczepionke i ogranicza ewentualne skutki uboczne. Jeśli dzieci nie chorują zbytnio, to ecomer wystarczy. Musisz to rozważyć sama. Chociaż jeśli dziecko tak cieżko znosi infekcje gardła, to lepiej podać szczepionkę i Engystol (o ile dogadasz się z lekarzem). U drugiego dziecka wystarczy ecomer. Jeśli szczepionka i Engystol to ecomer już nie. Mam nadzieję, ze zostałem zrozumiany
napisał/a: mężatka 2007-08-22 18:53
Peter napisal(a):Mam nadzieję, ze zostałem zrozumiany


No pewnie

Dziekuję za odpowiedzi i napiszę,że w swojej "karierze" spotykałam wielu lekarzy, ale rzadko z taką wiedzą.Myślę,że ta wiedza wynika z zainteresowań, a nie z musu
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-08-22 20:35
Tak, medycyna to jedna z moich pasji....
napisał/a: mężatka 2007-08-24 13:24
Peter, proszę napisz jeszcze czy jak będę podawała dzieciom Ecomer,to mogę również Limphomyosot? Czy jedno albo drugie?
Pytam,bo ten Limphomyosot też jest dobry,Ecomer w sumie też,a nie wiem czy można je łączyć.
Pozdrawiam Edyta.
napisał/a: Peter 2007-08-24 13:41
Można. Lymphomyosot to lek ziolowy (zasadniczo), a Ecomer tkankowy. To tak samo jak dawny tran.
napisał/a: mężatka 2007-08-24 13:53
Dziękuję
W takim razie będę to dawała,a jak znajdę możliwość,to nabędę tą Echinaceę.
Naprawdę ,tu gdzie mieszkam trudno o lekarza, z którym można sobie porozmawiać.I to nie zależy czy prywatnie czy państwowo.
I tak dobrze,że się nie zgodziłam na usunięcie migdałka,tylko szukałam pomocy.
I znalazłam nie u lekarza,który nawet nie wspomniał o Limphomyosot tylko od obcej kobiety u której kupowałam warzywa i spytała o moje dzieci,a ja wspomniałam,że czesto córka choruje.
I tak się złożylo,ze ta pani również miała dziecko chorujące często na gardło i dawała mu Limphomyosot
Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Peter 2007-08-24 14:37
Cierpliwie pytać w aptekach. Niektóre sprzedają bez recepty.
napisał/a: iza1138 2007-11-28 19:58
edyta2010 napisal(a):Dziękuję
W takim razie będę to dawała,a jak znajdę możliwość,to nabędę tą Echinaceę.
Naprawdę ,tu gdzie mieszkam trudno o lekarza, z którym można sobie porozmawiać.I to nie zależy czy prywatnie czy państwowo.
I tak dobrze,że się nie zgodziłam na usunięcie migdałka,tylko szukałam pomocy.
I znalazłam nie u lekarza,który nawet nie wspomniał o Limphomyosot tylko od obcej kobiety u której kupowałam warzywa i spytała o moje dzieci,a ja wspomniałam,że czesto córka choruje.
I tak się złożylo,ze ta pani również miała dziecko chorujące często na gardło i dawała mu Limphomyosot
Pozdrawiam serdecznie
hej edyta mam pytanie ...ja tez mam chora corke mam juz date operacji migdalka i bardzo sie boje tej narkozy czy ty wyleczylas swoje dziecko tym lyphomyosotem? odpisz mi dziekuje pa