Odwodnienie organizmu

napisał/a: bolek30 2007-12-16 15:32
Witam, mam takie pytanko. Może to się wydaje trochę śmieszne, ale może mi ktoś z was odpowie. Chodzi mi o to czy jeśli pijąc raz lub 2 razy dziennie szklankę dowolnego płynu np. wody, herbaty itp, przez dłuższy czas, można doprowadzić organizm do odwodnienia, czy raczej jest to niemożliwe, w tym przypadku, czy taka ilość płynów wystarcza do sprawnego funkcjonowania organizmu?
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-16 17:33
Szklankę lub dwie? Można się odwodnić i to na 100%! Ale podaj więcej szczegółów np. jaką pracę wykonujesz, czy na obiad masz zupy itp.
napisał/a: bolek30 2007-12-16 18:04
nie wykonuje żadnej pracy, siędzę w domu, czegoś takiego jak zupy to nie jadam, co do płynów to pije 1-2 szklanki na cały dzień, czy może mi się stać coś poważnego, czy mogę się odwodnić, doszło do tego że im mniej pije, tym mniej mi się chcę pić.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-16 18:25
Czyli teoretycznie Twoje zapotrzebowanie na płyny jest minimalne. Ale jednka to zbyt mała ilość aby organizm mógł normlanie funkcjonować. Nie mówię tu o krótkim okresie lecz dłuższym (np. kilka tygodni). Możesz nabawić się poważnych choróc choćby zatrucia organizmu. Organizm traci wodę poprzez oddychanie, z moczem itp. a 500 ml. na dobę to zdecydowanie za mało aby je uzupełnić. Twoje nerki mogą niedostatecznie filtrować krew i może dojść to poważnych problemów. Przy minimalnym wysiłku fizycznym, bardzo dobrej wilgotności w pomieszczeniach którcyh przebywasz powinieneś pić min. 4 szklanki wody. Musisz jednka wiedzieć, że takie płyny jak kawa nie tylko niedostatecznie nawodnią Twój organizm, ale mogą wręcz pogłębić odwodnienie.