Odwieczny problem z gardłem, uchem i zatokami

napisał/a: karola34 2009-05-04 22:55
Witam!
Mam takie pytanie - mój 5letni syn ma zapalenie ucha środkowego i lekarz przepisał mu Azitrolek na 4 dni. tyle zażywał, ustąpiły objawy, ale po 2 dniach znowu zaczął się ból, inny lekarz stwierdził że ucho bardzo czerwone i że za krótko brał antybiotyk i kazał brać Sumamed jeszcze 6 dni. Czy to nie za długo w przypadku azytromycyny?
napisał/a: Neszorek 2009-05-05 20:19
Rózwnież mam problem z uchem , gardlem. Zaczne od początku :
w wieku 2 lat bawiąc się patyczkami wbiłam je do ucha ,ponoć leciał mi krew rodzice odrazu zabrali mnie do szpitala wyleczyli mi uszy i było Ok.W wieku 9 lat pojawił się ciągły ból gardła z nocy , nie były to związane z temperaturą i wilgotnościa i trawało to do 14 roku życia kiedy trafiłam do szpitala zrobili mi badania i stwierdzono u mnie toksokaroze i toksoplazmoze dali mi antybiotyki i wszytsko Ok. Po 2 miesiącach ból wrucił i ucho zaczeło mnie boleć dostałam antybiotyk i było dobrze przez tydzień teraz znowu ból wrócił , wystarczy łyk wody rano i gardło przestaje mnie boleć i tak cały dzień a rano wstaje i znowu i tak od 7 lat . Moje gradło wygląda okropnie jakby takie cycki z dziurkami . Przy jakichkolwiek przeziebieniech powraca ból ucha i sto razy wiekszy boł gardła niz dzien w dzień . Miała robione wymazy i wszystko Ok. Lekarze twierdzą ze to z nerwów ,ale przecież od tylu lat .Przy przeziebieniach i anginach z buzi wydobywa sie okrutny zapach , jest to straszne .
napisał/a: mixon 2009-05-05 20:40
witam, ogromna prośba do Pana Dr (prosze o pomoc)
pytanko do dr peter-a,
prosze rzucić na to oko rtg zatok.
przegroda była robiona w grudniu (nosowa)
opis zdj na poczekaniu (lekarz robil to na poczekaniu ale odnosnie tego opisu sie nie chce wypowiadac)
tresc opisu tylko : zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne

problem jest taki ze prawa dziurka jest zatkana niemalze caly czas, bez leków
obkurczajacych (oxalin, otrivin nie moge funkcjonowac)
do tego dochodzi kaszel (wiadomo z rana majgorze) oraz co najgorsze flegma
z zatok, chrząkanie.
obecnie nie pale - rzuciłem jakims cudem ale
ów problem z brakiem nosa (bez leków) nie daje normalnie rzyć.
nadmieniam, ze na noc stosuje sudafed, dzięki czemu mogę rano wstać
tzw.jaki kolwiek (wczesniej zasypialem notorycznie ..22 lata mam)
przez dzien pije 4 kawy fusiaste.

prosze o wyrazenie opini Panie Peter,
dziekuje z góry za poświęcony czas.

linki do zdjęć jakby nie wyszło:
http://s4.zapodaj.net/29606092.bmp.html
http://s2.zapodaj.net/30259034.bmp.html





napisał/a: Agatka321 2009-06-11 02:27
Witam ponownie po dłuższej przerwie ponieważ znowu potrzebuję porady PETER. Bardzo mi na tym zależy. Moja córka 5-letnia, od marca przyjmuje ribomunyl. Jednak pomimo tego nadal ma nawracające ropne katary objawiające się zieloną cuchnącą wydzieliną, która spływa po gardle i z nosa. W związku z tym lekarka do której chodzę zrobiła wymaz z nosa i z gardła.
A oto wynik, który dziś odebrałam: wymaz z gardła- streptococcus wiridans(flora fizjologiczna)
wymaz z nosa-streptococcus wiridans (flora fizjologiczna)
staphylococcus aureus- metycylia wrażliwy, (obfity), i do tego antybiotyki
na który jest wrażliwy: GENTAMYCYNA
ERYTROMYCYNA
KLINDAMYCYNA
MUPIROCIN
VANKOMYCYNA
TRIMETO +SULFAMETOKSA
Dowiedziałam się że moja lekarka poszła na urlop i będzie dopiero 20 czerwca więc poszłam do innej. A ona mnie zaskoczyła bo powiedziała że zdrowe dziecko chcę leczyć, że takim małym dzieciom nie robi się wymazu z nosa bo one mają wiele bakterii w nosie.
Jestem załamana. Oczywiście nic mi nie przepisała. Tym bardziej dlatego że córka właśnie choruje na rumień zakaźny, który przyniosła z przedszkola. Odwleka się szczepienie obowiązkowe, które powinna w wieku 5 lat otrzymać. Nie wiem co robić.
Przecież nie pójdę na szczepienie z dzieckiem, które ma zielony, cuchnący katar i na dodatek gronkowca. W dodatku ten ribomunyl, nie zawierający gronkowca. SZOK
PETER pójdę znowu do innego lekarza tylko wyraź swoją opinię w sprawie leczenia tego gronkowca. Jaki antybiotyk, w jakiej dawce, i przez ile dni. No i jaką szczepionkę potem. Tylko w miarę możliwości jakby to mogłyby nie być zastrzyki bo dziecko tego nie zniesie. Córka waży 22,5 kg.Do tej pory był ciągle augmentin, który pomagał jak dziecko go brało, 3 dni przerwy i znowu katar. Z badania wynika że ten gronkowiec nie jest wrażliwy na amoksycylinę. Proszę o radę bo jestem załamana. Z góry dziękuję
napisał/a: Peter 2009-06-12 08:38
I znowu. Przepisanie szczepionki bez wymazu. Ale lepiej późno, niż wcale.
Oczywiście, Ribomunyl będzie nasilał objawy, a skuteczności żadnej nie odniesie.
Komentował wypowiedzi obecnej lekarki nie będę. Trzeba zaczekać na tą, co dała skierowanie na wymaz.
Trzeba zmienić szczepionkę na Luivac. Do nosa maść bactroban i powinno być ok.
napisał/a: Agatka321 2009-06-13 15:33
Wielkie dzięki, wiedziałam że Twój punkt widzenia będzie inny. Ja byłam w szoku po tym co mi powiedziała ta lekarka.Jeszcze raz DZIĘKUJĘ i pozdrawiam.
napisał/a: micha-77 2009-06-15 21:26
witam
prośba do PETER o wyrażenie opinii:
pewnego dnia w kwietniu dziecko zachorowało na zapal.ucha. dostał zinat 7 dni i było ok. następnie w maju nastąpił nawrót gorączki, lekarka zleciła crp i wymazy z gardła i nosa. Crp wyszło 124 więc czym prędzj podała klacid. niestety wynik wymazów gronkowiec złocisty i klebsiella pneum. okazało się że działa na nie augmentin więc po klacidzie go dostał wersję es. w międzyczasie miał nacinane uszko by wyciekł gromadzący się płyn, oraz dostał skierowanie na wycięcie migdała (ma 2,5 roku dziecko, jeszcze go nie wycięliśmy bo nie wiem czy to nie za szybko?). Ostatniego dnia podawania augment.znów gorączka, na razie ucho nie boli więc czekam na rozwój sytuacji i zastanawiam się co będzie dalej... jestem załamana... :(( dodatkowo mały ma zapisany broncho vax. i czekam aż wyzdrowieje by mu to podać, czy może mogę już? już sama ne wiem co jest dobre co złe, co zrobić by pomóc a nie zaszkodzić?
napisał/a: robciak 2009-06-16 10:53
Prośba o opinie do Petera , mam problem z gardłem a raczej z migdałkami juz 1.5 roku antybiotyków zjadłem juz sporo i nic wszystko sie nawraca mój lekarz karze wycinac ale ja zrobiłem sobie wymaz z gardła i mam cos takiego Staphylococcus aureus (++), Neisseria spp.(++)Streptoccocus viridans (++) komentarz z laboratorium( szczep metycylino wrazliwy - mozna stosowac penicyliny izoksalilowe kloksacylina, penicyliny z inhibitorami beta-laktamaz oraz cefalosporyny 1i2 generacji)Mój lekarz rodzinny w odpowiedzi na to stwierdził ze tu NIC NIE MAAAAA ale przepisał cos takiegoCEROXIM 0.5 20 2x1, lactoral,cetalergin 1x1, Bardzo proszę o opinie bo nie wiem czy mam te leki wykupic czy zastosowaxc coś innego. SZACUNECZEK.
napisał/a: Peter 2009-06-16 11:17
micha-77 odpowiedziałem na PM.

robciak - przepisany antybiotyk zgodnie z antybiotykogramem. Ale to wcale nie oznacza, że na pewno będzie ok. Przewlekły proces zapalny lub nawracający (1,5 roku) powoduje, że na śluzówce są już zmiany patologiczne, które trudno wyregulować (scieńczenie, nadwrażliwość itp).
Przepisane leki są zasadniczo ok.
Dodatkowo trzeba przyjmować wit. A+E, pić siemię lniane, selen, cynk, wit. z gr. B.
To tak mogę orientacyjnie, bo trudno mi stwierdzić, jakie są faktyczne zmiany na śluzówce gardła. Widziałbym jako wskazanie szczepionkę doustną luivac w dwóch seriach.
napisał/a: robciak 2009-06-16 11:50
Dr.peter dzięki za info ,co chodzi o witaminy to do pędzlowania? czy do łykania? bo mam juz 2 pudełeczka i laryngolog kazał mi nimi smarowac gardło ale niestety nie moge odruch wymiotny nie pozwala, aha i jeszcze czy mieszanka szkalnki wody z łyzeczka utleniona ? może byc o płukania?pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2009-06-16 12:41
Oczywiście, że witaminy do łykania :) Ja nie uznaję pędzlowania np. olejowym roztworem wit A+ E
Można płukać gardło takim roztworem z wodą utlenioną, ale nie za długo. Można na zmianę z 1/3 szklanki lekko osolonej wody i 30 kroplami jodyny.
napisał/a: robciak 2009-06-16 12:49
Hmm to teraz proszę o rade czy mam kupic drugir w tabletkach czy mogą być te w płynie? SZACUNEK
A może bym tak zdjęcie gardełka zrobił i podesłał Panu Doktorowi?