odstawienie tabletek cilest

napisał/a: mircia25 2009-03-16 21:38
Mam 25lat i od 4 lat biorę tabletki Cilest. Chciałabym je już odstawić i pomyśleć o dziecku. W środę powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek. Za tydzień ważne wydarzenie osobiste i boję się skutków odstawienia tabletek. W ciągu brania tabletek przytyłam 8 kg i spadła mi ochota na seks. Chcę zrobić chociaż miesięczną przerwę by nie zajść w ciążę ale nie wiem jak w tym pierwszym miesiącu liczyć dni płodne. Proszę o rady
napisał/a: hanca84 2009-03-16 21:59
Chcesz zrobic miesieczną przerwę by nie zajść w ciążę, a jednoczesnie starasz się o dziecko?? Nie bardzo rozumiem, napisz jaśniej.

Skutków odstawienia nie da sie przewidzieć, ale raczej nie będą one tak bardzo utrudniały życia, głównie mozesz miec problemy z niregularną miesiaczką. Musisz zacząc mierzyć temperaturę i obserwowac śluz, żeby uchwycić owulację i wiedzieć, kiedy masz dni niepłodne, ale w pierwszym cyklu może to byc trudne.

nie powinno sie odstawiac tabletek na 1 cykl, bo organizm głupieje.
napisał/a: mircia25 2009-03-17 17:36
Mój lekarz radził mi by po 4 letnim braniu tabletek przez pierwsze miesiące uważać by nie zajść w ciąże. Ja wolałabym uważać tylko przez 1 m-c, dlatego pytałam o dni płodne.
napisał/a: hanca84 2009-03-17 18:28
Lepiej zabezpieczać sie przez 3 miesiace. Na temat rozpoznawania dni płodnych było już naprawdę pisane wiele razy, poszukaj.
napisał/a: Madonna 2009-03-18 19:23
Nie ma żadnej potrzeby ani stosowania jakichkowiek "zabezpieczeń", ani "liczenia" dni płodnych.
Im szybciej odstawisz, tym szybciej organizm wróci do zdrowia.
Po odstawieniu jesteś w sytuacji szczególnej i nie możesz stosować żadnego liczenia dni i kalendarzyka. W tej sytuacji ta metoda jest przeciwskazana.
Ostatnie krwawienie z odstawienia traktujesz jak pierwszy dzień naturalnego cyklu i zaczynasz się obserwować. Wybierz metodę rozpoznawania płodności i naucz się jej dobrze, a spokojnie odłożysz poczęcie o 3-6 naturalnych cykli. Już w pierwszym cyklu po odstawieniu możesz rozpoznać okres na pewno niepłodny, jeśli będziesz prawidłowo się obserwować.
napisał/a: anka30.1.net 2009-12-04 17:04
Biore Cilest od 5mcy i chciałabym je odstawić czy musze to zrobić z konsultując z lekarzem czy mogę sama i jakie mogą być skutki uboczne ???Prosze o pomoc
napisał/a: wikam2 2009-12-04 23:49
Odstaw i tyle. O skutkach ubocznych pisze chyba na ulotce nie? :)))))))
Czekaj na pierwszą owulację i krwawienie, jesli sie długo nie pojawi idz do gina.
napisał/a: misiaczek900 2012-01-08 16:09
Witam , odstawiłam tabletki 3 tygodnie temu , miałam miesiaczkę po skonczeniu opakowania , czesto brzuch mnie boli , a sutki zaczeły boleć . Po mocniejszym naciśnięciu wydobywa sie z nich przezroczysta wydzielina . Co mam o tym myślec ?
napisał/a: wikam2 2012-01-08 16:53
Ta wydzielna to zapewne efekt wysokiej polaktyny na skutek zażywania anty.