Odstawienie tabletek anty

napisał/a: Kati-88 2011-12-09 00:33
Witam, od 6 lat biorę tabletki anty (teraz Cilest). Stwierdziłam, że pora najwyższa zrobić przerwę ok pół roku. I tu moje pytanie - jestem przy 14 tabletce. Czy ten ostatni tydzień będzie jeszcze bezpieczny? A jak będzie z przerwą tą 7 dniową - używać już dodatkowego zabezpieczenia czy nie? Pytam tutaj bo moja ginekolog jest na urlopie
napisał/a: wikam2 2011-12-10 19:31
Przerwa bezpieczna nie będzie. Przed końcem op. zadbaj o zabezpieczenie.
napisał/a: malina789 2012-11-18 21:47
Witam,
Nie chcę już zaczynać nowego tematu, a że chodzi mi o odstawienie tabletek, więc się podłączam...
Po odstawieniu tabletek (było to ponad 2 tyg temu, w tym nastąpiło krwawienie z odstawienia) odczuwam wzmożone pragnienie. Praktycznie cały czas mi się chce pić. A jak się budzę rano, odczuwam dużą suchość w gardle oraz koniecznie muszę wypić szklankę wody... Czy możliwy jest taki objaw? Zaskoczyło mnie to, bo nigdy o czymś takim nie słyszałam.
napisał/a: wikam2 2012-11-22 14:54
Ja też nie słyszałam....a wzmożonego pragnienia nie wiążesz z absloutnie niczym innym? Nigdy nie miałaś żadnych problemów np. hormonalnych a anty były zażywane tylko jako tabletki służące zabezpieczeniu?
napisał/a: malina789 2012-11-22 18:48
Nie mam jak na razie żadnych innych objawów.... A tego pragnienia nie mam z czym w ogóle połączyć- ani tryb życia mi się nie zmienił, ani nie zaczęłam brać innych leków.... Podpytam się lekarza na wizycie. może zleci mi jakieś badania hormonalne.
napisał/a: wikam2 2012-11-26 20:57
Wiesz co ... skoro anty mogą wywołac np. kaszel to i może to o czym mówisz faktycznie ma z nimi związek. Szukałaś info w necie?
Podpytaj lekarza koniecznie i napisz jak możesz ;)
napisał/a: malina789 2013-09-21 22:54
Przepraszam, że nie odp. Podobno związku nie powinno to mieć żadnego... Więc, dziwna sytuacja:) Aczkolwiek wróciłam z powrotem do tabletek- przez pół roku nie mogłam sobie poradzić z przetłuszczającymi się wlosami, trądzikiem na buzi (nigdy nie miałam:)) i biust zmalał mi o co najmniej pół rozmiaru:) Nie wytrzymalam i biorę z powrotem:)
napisał/a: wikam2 2013-09-22 00:30
Yhy :)
napisał/a: Cycatka 2013-10-16 23:33
mokka789 napisal(a): przez pół roku nie mogłam sobie poradzić z przetłuszczającymi się wlosami, trądzikiem na buzi (nigdy nie miałam:)) i biust zmalał mi o co najmniej pół rozmiaru:)


Trochę to przerażające.
Brałam tabletki 3 lata i też postanowiłam odstawić. Stwierdziłam, że nie jestem pewna czy one mi służą i chcę sprawdzić. Na razie mam pierwszy okres po odstawieniu tabletek (tzn. miałam normalnie krwawienie z odstawienia i teraz po miesiącu mam okres). Cykl trwał 29 dni, czyli w sumie tak jak mniej więcej kiedyś trwały moje regularne cykle (zawsze miałam bardzo regularne 29-31 dni).
Jedyne co, to dosyć kiepsko znoszę ten okres, brzuch mnie mocno boli. Ale z drugiej strony nie jest dużo gorzej niż przy krwawieniu kiedy brałam tabletki. Na początku 3 lata temu, jak zaczęłam to w trakcie krwawienia zupełnie nic nie czułam, nic mnie nie bolało, można było zapomnieć że ma się okres. A z czasem jakoś zaczęłam gorzej to przechodzić i teraz krwawienia z odstawienia przechodziłam tak samo źle jak kiedyś miesiączkę. Nie wiem, czemu tak...

Zobaczymy jak będzie u mnie. Ogólnie to chciałam zrzucić na tabletki winę, że jestem senna i nerwowa, ale jak nie to chyba będę musiała pogodzić się z tym, że jestem po prostu leniwa i wredna ;)
napisał/a: malina789 2013-10-17 19:28
Nie ma co się nastawiać źle...:) Każdy inaczej to przechodzi- niektóre dziewczyny w ogóle nie mają żadnych dolegliwości po odstawieniu.