ODSTAWIENIE/REZYGNACJA Z HORMONU WZROSTU

napisał/a: Kasia2222 2015-06-03 23:19
Od trzech lat podaje 9 letniemu synowi hormon wzrostu.Na poczatku podawania hormonu było wszystko ok,ale od ostatniego roku syn protestuje przy wkłuciu igły.Codzienne wieczory wygladaja jak horror.Zauważyłam ,że ta ciągła walka z podaniem hormonu wiąże się dla niego z dużym stresem ,nerwami,wybuchami złości ,płaczem.Na czym cierpi on jak i cała rodzina.Codziennnie prosi o zaprzestanie podawania twierdząc ,że urośnie sam bez pomocy leku...
Zaczęłam się nad tym głęboko zastanawiać co mam zrobić ?
Odstawić hormon? Ale z drugiej strony boję się czy odstawienie leku nie będzie sie wiązało z skutkami ubocznymi ,pogorszeniem zdrowia.
Czy mogę odstawić hormon ,lub co mam zrobić?
Bardzo proszę o pomoc ,ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.
napisał/a: Yogryn 2015-06-08 21:45
Absolutnie nie można odstawiać hormonu wzrostu w takim wieku.

Jaką igłą aplikujesz hormon?
napisał/a: Kasia2222 2015-06-13 20:30
Dlaczego nie można odstawić? ???
Używam igieł 0,6 na 0,23
napisał/a: Yogryn 2015-06-14 09:55
A z jakiego powodu syn dostał suplementacje hormonu wzrostu?

Jeśli odstawisz to bez pomocy leku na pewno nie urośnie tak jak na GH.

Zmieniasz mu punkty kłucia?

Powinnaś poważnie z synem porozmawiać w taki sposób aby zrozumiał, ze.to dla jego dobra i zdrowia.
napisał/a: Kasia2222 2015-06-14 12:22
Ma stwierdzony niedobór hormonu wzrostu i to dlatego go dostał. Co do miejsc wklucia dostaje tylko w jedno miejsce. I tu jest właśnie problem, ponieważ nie chce dać sobie zrobić w inne miejsce jak pośladki :(Tłumaczenia wszystkie idą na marne, ponieważ protestuje ze nie chce dostawać hormonu. Twierdzi że chce urosnąć sam bez pomocy . Codzienne wieczory wyglądają jak horror.Ponadto zauważyłam zmianę w zachowaniu dziecka kiedy go dostaje.Jest nadpobudliwy ma ataki złości. Jest jakby nieobecny.Kiedy mu zrobiłam tygodniową przerwę zauważyłam znaczącą poprawę w zachowaniu. Stąd też takie moje wątpliwości. ....