odstawianie tabletek.

napisał/a: la_luna_negra 2009-12-25 22:09
Witam.
Od 12 grudnia biorę tabletki antykoncepcyjne (cliest). Zostało mi jeszcze 8 tabletek (z dzisiejszą włącznie). Strasznie źle na mnie działają. biorę je wieczorami. Od przeszło 5 dni boli mnie głowa, co mi się nigdy nie zdaża, rano mi niedobrze, po jedeniu czasami muszę się położyć bo chce mi się wymiotować, nie wspomnę już o tym, że straciłam ochotę na jakiekolwiek zabawy z partnerem, i straciłam humor. Ciąglę chodze smutna, chce mi sie płakać, i tak dalej. Czytałam, że to świadczy o tym, że tabletki są źle dobranie. Nie dziwi mnie to, bo lekarka zapisując mi je nie zrobiła żadnego badania, nie przeprowadziła wywiadu, a te tabletki są ponoć dosyć silne.
Chcę je odstawić. Czy mogę już? W sensie od jutra przestać je brać (dzisiaj już zazyłam), mimo że to nie cała paczka? Czy pomęczyć się do końca opakowania?
napisał/a: wikam2 2009-12-25 22:12
Ja kilka razy w życiu odstawiłam ot tak poprostu i nic się nie stało. Dostałam krwawienie z odstawienia i tyle.
Moj ginekolog powiedział, że tak mogę...:)))
napisał/a: Agusia1982 2009-12-25 22:13
Ja bym odstawiła skoro takie są objawy.Najwyżej miesiączka będzie wcześniej.
Oczywiście pojaw się w najbliższym czasie u swojego ginekologa i powedz co się działo i niech zapisze Ci inne.
napisał/a: la_luna_negra 2009-12-25 22:15
dzięki :).
A po jakim czasie od odstawienia dostajecie okres? Jedzen dzień, czy dłużej?
napisał/a: wikam2 2009-12-25 22:15
A no i cykl może sie troszkę przestawić....po krwawieniu z odstawienia nie wiadomo kidy przyjdzie miesiączka ale to jest normalne nawet jak całkiem rezygnujesz z tabletek po zużyciu całego opakowania. Ja dostałam ładnie po 28 dniach i często tak bywa :)
napisał/a: la_luna_negra 2009-12-25 22:19
wikam napisal(a):Ja dostałam ładnie po 28 dniach i często tak bywa :)


Tzn dostałaś okres 28 dni po odstawieniu tabletek? ;D
napisał/a: wikam2 2009-12-25 22:20
Tak :)
napisał/a: la_luna_negra 2009-12-25 22:21
o. ;P to ja myślałam że sie pojawia natychmiastowo ;P
napisał/a: wikam2 2009-12-25 22:23
No bo się pojawi ale to bedzie krwawienie z odstawienia.
A Ty pytałaś o okres! :)
Po krwawieniu z odstawienia przyszedł po 28 dniach ;)
napisał/a: la_luna_negra 2009-12-25 22:25
Aha ;p Dzięki :)
a jakie tabletki przyjmowałas i jakie najlepiej ci służyły?
napisał/a: wikam2 2009-12-25 22:29
Zawsze przyjmowałam rigevidon raz harmonet i chyba Yasmin.... i nie było problemów. A teraz się pojawiły....po rigevidonie.
Wybieram się do gina ale zanim coś mi da musi mi zrobić badania! Inaczej nie dam już sobie nic wcisnąć.

Krwawienie z odstawienia sądze iż przyjdzie jak przy końcu opakowania....do około 4-ech dni po odstawieniu.
napisał/a: la_luna_negra 2009-12-25 22:39
i będzie trwało tyle co okres czy jakoś krócej? ;p