odstawianie leku Zomiren (benzodiazepina)

napisał/a: Erinaceus 2010-07-30 15:45
Witam wszystkich, zmagam się z nerwicą lękową i lekarz psychiatra przepisał mi taki właśnie środek. Zależało mi, żeby zmniejszył derealizację i faktycznie- jest świetnie. Jestem jednocześnie świadomy, że ZOMIREN mogę zażywać w bardzo ograniczonym czasie (chyba mowa była o dwóch miesiącach). Zażywam jednocześnie preparat ELICEA (SSR). Ten drugi mam brać około pół roku. Interesuje mnie, jak może wyglądać moje odstawianie zomirenu. Czy ELICEA wysyci mój organizm na tyle, że gdy będę odstawiał ZOMIREN nie będę cierpiał? Jak długo będę potem dochodził do siebie? Już teraz się boję objawów z odbicia (derealizacja- depersonalizacja)... Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które zażywały ten środek. Pozdrawiam.
napisał/a: ania 32 2010-07-30 16:06
witam:) ja tak ku przestrodze...........zazywalam lexotan(benzo) zamiennik zomirenu przez rok czasu 1 tableteczke,i powiem tylko tyle nigdy wiecej benzopianow! czulam sie dobrze po nim ale odstawianie to istny koszmar, ataki lęku to pikus przy tym co sie dzieje przy odstawianiu a robilam to po okruszku doslownie pod kontrola lekarza! jezeli to zazywasz to gora miesiac i uciekaj od tych lekow bo to co jest potem to nie zycze NIKOMU, powodzenia . pozdrawiam ania
napisał/a: ania 32 2010-07-30 16:08
ps.bez benzopianow tez mozna funkcjonowac:))))))))))))))