Odsłanianie się szyjek zębowych

napisał/a: NUKE 2016-05-31 21:41
Zauważyłem, że od pół roku cofają mi się dziąsła na górnych zębach 4-6, bardziej z lewej strony szczęki. Dentysta mówił, że nie mam się czyn martwić. Zęby myję ruchami okrężnymi, często mocniej z użyciem średniej szczoteczki. Zastanawiam się jaki może być tego powód. Podaję zdjęcie do wglądu. Czy to normalne? Lewa szóstka w czerwonym kółku.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e41e21d001e4751a
napisał/a: HelloSmile 2016-09-15 22:12
Zdecydowanie za mocno szorujesz zęby. Polecam zmianę techniki szczotkowania zębów ( nie ruchami okrężnymi, a wymiatającymi, tak, jakbyś chciał naciągnąć dziąsło na zęba oraz szczoteczkę z miękkim włosiem, z mniejszą siłą nacisku przy szczotkowaniu).
Dla uśmierzenia ewentualnej nadwrażliwości można stosować elmex żel z fluorem miejscowo, 2-3x w tyg i pastę elmex zielony lub sensodyne ultra szybka ulga.
napisał/a: kilmas 2016-09-24 19:09
Ja polecam wizytę u dentysty lub stomatologa Miałem podobny problem i wcale nie okazał się on być przyczyną za mocnego szczotkowania. Mój stomatolog Grażyna Wojciechowska-Chuchro, wyjaśnił mi że problem jest poważniejszy, i na całe szczeście, że trafiłem do tej właśnie Pani bo okazała się być świetnym lekarzem i bardzo szybko i skutecznie zaradziła temu problemowi
napisał/a: sylwia4012 2016-10-28 21:42
Miałam podobne objawy i okazało się, że to początki parodontozy :( Na szczęście w Aldent poradzili mi, jak mam dbać o higienę jamy ustnej i znaleźli metodę na zatrzymanie postępu choroby, która nieleczona może doprowadzić do utraty zębów niestety. W tej lubelskiej klinice specjalizują się w takich przypadkach, jeśli masz blisko to nie zwlekaj.