Odruch wymiotny, zgaga

napisał/a: ludwikkszo 2011-01-13 18:27
witam, od sporego czasu po zjedzeniu posilku mam taki dziwne w brzuchu uczucie, taki odruch wymiotny(jakby mi doslownie do gardla podchodzilo), zgaga, bylem u lekarza pierwszego kontaktu i przepisal mi jakis tam lek dojelitowy(w ulotce czytalem ze cos tam z kwasem zoladkowym robi), nie pamietam nazwy (jakis 3 literowy IFF czy IFP), wybralem ten lek caly przez miesiac, nie powiem bo troche poczulem poprawe ale przestalem i znowu taki jakis odruch mam, do tego zgaga i pieczenie w przelyku, nie wiem czy jakis problem z watroba, zoladkiem? nie wiem i prosze o pomoc
napisał/a: Kbu 2011-01-14 12:04
Ja tu nie jestem od pouczania innych, bo sam zadaję mnóstwo pytań, ale wystarczy wpisać tu na forum w wyszukiwarkę "zgaga, pieczenie, mdłości" i dostaniesz dziesiątki, jak nie setki, wyników, gdzie mowa o takich samych problemach.

Tak czy inaczej, to masz typowe objawy refluksu. Lepiej udaj się do gastrologa, bo lekarz rodzinny, to Cię może ewentualnie z kataru wyleczyć, a nie z problemów żołądkowych.

Refluks to mało przyjemna sprawa i skoro tabletki na dłuższą metę Ci nie pomogły, to pewnie wskazana będzie gastroskopia, a w zasadzie od razu powinieneś ją wykonać, żeby się dokładnie zdiagnozować.Ruszaj zatem do gastrologa.

Aaa te tabletki, to IPP, inhibitory pompy protonowej. Zmniejszają wydzielanie kwasu solnego w żołądku, przez co odruch wymiotny i zgaga zanikają, a stany zapalne w przełyku goją się.
napisał/a: Jolcia051 2011-01-18 16:22
Ja sporo słyszałam na temat leczniczych właściwości leku URT-OIL z nafta oczyszczoną. Podobno bardzo szybko działa i przynosi wyraźną poprawę. Z tego co się orientuje jest rewelacyjny przy wszelkiego rodzaju problemach żołądkowo-trawiennych. Może warto jeszcze spróbować tego środka zanim pójdziesz do lekarza.
napisał/a: Kbu 2011-01-18 19:52
Nie, naprawdę nie. Najpierw lekarz i lekarstwa, potem cudowne środki :)