Odruch wymiotny, mdlosci

napisał/a: MalaMi12111990 2013-07-16 23:42
Witam,
Mam 23 lata i od 4 miesiacy cierpie na wiele dolegliwosci zwiazanych z ukladem trawiennym. Nigdy wczesniej nie chorowalam na zadna znaczaca chorobe i nie przyjmowalam zadnych lekow. Moj problem rozpoczal sie od zatrucia alkoholowego, po ktorym zastapily biegunka, wymioty i wstrzas calego organizmu. Od tego czasu zaczelam cierpiec na rozne dolegliwosci, ktore z roznym nasileniem, dokuczaly kazdego dnia: ucisk w nadbrzuszu, problemy z glebokim oddechem, odruch wymiotny, zawroty glowy, biegunki. Podczas uplywu tygodni dolegliwosci zmienialy sie, np. ucisk w nadbrzuszu zniknal na rzecz nieustannych mdlosci (nudnosci), odruch wymiotny bez tresci. Oto lista wykonanych badan i wynikow:
1) USG nadbrzusza- w normie
2) pasozyty- ujemny
3) OB, morfologia, enzymy trawienne, stan zapalny- ujemny
4) nietolerancja pokarmowa- ujemny
5) bakterie i etc. - CANDIDA ALBICANS i E. COLI PO 5 tyg. kuracji zniknely objawy: biegunki, zawroty glowy, dusznosci

Pozostaly ciagle mdlosci, nudnosci, odruch wymiotny po ok 10-30 min po posilku, bez tresci
Proba spozycia alkoholu np. 1 piwo 2% wywolywaly wymioty z trescia


6)gastroskopia- zapalenie przelyku, zoladka i cofanie sie zolci. Dostalam leki: emanera oraz debretin oraz zalecenie scislej diety
(ktora i tak utrzymywalam przez caly ten okres, a to piwo to byl jedyny ,,wyskok"). Minal tydzien kuracji, a ja nadal mam odruchy wymiotne i mdlosci

7) Helicobakter PYROLI- w kale, krwi i wycinek zoladka- UJEMNY

Zalecone leczenie jak narazie nie przynosi rezultatow, czy przepisane leki sa odpowiednie co do schorzenia? co dalej robic? jakie nastepne kroki? Domyslam sie ze zasugeruje Pan/Pani nerwice, dlatego od razu napisze ze nie uprawiam sport, wychodze na spacery, mam przyjaciol i sie z nimi czesto widuje. Oczywiscie przykro mi z powodu ciaglych dolegliwosci, dlatego nie moge cieszyc sie pelnia zycia, ale nie uciekam od zycia towarzyskiego. Moja rodzina i przyjaciele wiedza o mojej chorobie i mnie wspieraja. Nie mam zadnych stresow (oprocz tej choroby). Co robic, jak sobie pomoc? Bardzo prosze o pomoc...
napisał/a: aaggaa3 2013-07-17 18:50
napisal(a):zapalenie przelyku, zoladka i cofanie sie zolci
oto odpowiedź skąd Twoje dolegliwości

niestety ciężko to wyleczyć, ale uważam, że można (sama na to choruję już dość długo i obecnie jest spora poprawa)

emanera to dobry lek, debretin jest ok, ale w przypadku zarzucania żółci o wiele lepszy jest Zirid (oprócz tego, że usprawnia pracę żołądka niweluje w dużym stopniu nudności)

te dwa leki to wg mnie trochę za mało, aby się wyleczyć

warto zażywać jeszcze Proursan w dawce 3x1, mozna też Ulgastran (dość dobrze wiąże żółć)

warto włączyć też krople Iberogast

co do ścisłej diety to u mnie się nie sprawdziła, jem pokarmy lekkostrawne, małe porcje, ale staram się jeść w miarę wszystko

alkohol niestety nie jest wskazany

leczenie powinno trwać przynajmniej 3 miesiące
napisał/a: MalaMi12111990 2013-07-17 21:24
Dzieki Agus za pomoc :) Bralam juz zirid, ale w czasie leczenia nabawilam sie bardzo niskiego cisnienia i moj lekarz stwierdzil ze zirid moze powodowac taki stan rzeczy. Faktycznie problem zniknal wraz z wylaczeniem ziridu. Iberogast biore okazjonalnie i dokupie leki o ktorych wspominasz. Mam nadzieje ze w koncu pozbede sie tego chadztwa, dzieki i powodzenia! :*
napisał/a: aaggaa3 2013-07-18 11:57
wielka szkoda z tym Ziridem, ale niestety jeśli były skutki uboczne dobrze, że lekarz odstawił

w tej chorobie niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość :(

mam nadzieję, ze powolutku dolegliwości ustąpią

niektórzy lekarze przepisują też leki antydepresyjne, ale tutaj trzeba się najpierw zastanowić czy rzeczywiście czymś bardzo się stresujemy i czy warto

też brałam jakiś czas takie leki, ale niestety u mnie akurat nie pomogły
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 19:19
Mam nadzieję, że może te naturalne metody Cie ukoją, próbuj ostrożnie;
- popijamy napoje letnie, małymi łyczkami aby ukoić poruszony żołądek,
- herbatka imbirowa, mięta pieprzowa,
- ocet jabłkowy, dodawać do herbaty lub wody z miodem,
- sok cytrynowy z oliwą, utartych jabłek, miód z mlekiem,
- napar z ziół; dziurawcowy, koprowy, waleriany, melisowy, rumiankowy,
- zwykłe krople żołądkowe z cukrem,
- zmielone nasiona kminku, popić ciepłą wodą,
- miętowe cukierki, migdały pogryźć dokładnie,
- wywar z ryżu, woda ryżowa,
- dodawać do pokarmów kiełki pszenicy,
- gęsty cukrowy syrop, gotujemy cukier na małej ilości wody,
- uzupełniaj płyny ostrożnie (gastrolit)
- raczej leż jak najwięcej nieruchomo, połóż na czole mokry ręcznik, oddychaj regularnie,
- zjedz tost, krakersy i wszystko bez tłuszczu, nie pikantne, kwaśne czy smażone,
- próbuj spokojnym głębokim oddechem kontrolować odruchy wymiotne.