odrobaczyć dziecko przed szczepieniem ?

napisał/a: bastka79 2013-08-28 11:57
witam

u mojego dziecka ( 3 lata ) wykryto owsiki , jest nerwowy , w nocy zgrzyta zębami , swędzi i kluje go pupa .
W piątek ma mieć szczepienie na pneumokoki Prevenarem 13 ( razem ze starszą siostrą 8 letnią )

Proszę zatem o informację czy powinnam najpierw dzieci odrobaczyć ?( córce nie robiłam badań ale ciągle narzeka na ból brzucha )
Jeżeli tak to ile potem odczekać dni żeby zaszczepić dzieci ? wyczytałam gdzieś że przy zarobaczeniu odpowiedź układu immunologicznego jest niewielka po szczepieniu ( nie wiem oczywiście na ile są to prawdziwe informacje )

( lekarka przepisała dla syna Pyrantelum a dla córki Vermox )

Z góry dziękuję za odpowiedź
napisał/a: Peter 2013-08-29 10:22
Wg. mojej wiedzy w takim przypadku zdecydowanie najpierw odrobaczyć dziecko (dzieci), a dopiero potem zaszczepić. Z tym, że to odrobaczenie winno być efektywne. Co do veromx'u to ok. Co do Pyrantellum, to z reguły to bardzo zawodny (obecnie) lek. Podpowiem, że 3-latek spokojnie może przyjąć Zentel, który jest o wiele skuteczniejszy. Proponuje zaszczepić dopiero po 2 tyg. od ostatniej dawki leków.
Powiem też, że źródło wiedzy, z którego pani korzystała jest jak najbardziej wiarygodne. Każdy praktycznie pasożyt posiada cały arsenał enzymów wpływających immunodepresyjnie na ukł. immunologiczny. To oczywiste, wszak niezbyt dobrze by się czuł w naszym organizmie.
I jeszcze taka mała dygresja na koniec. Jeśli chodzi o zwierzęta, to takie postępowanie jest zasadą. W przypadku ludzi już nie. Mógłbym wiele przykładów przytoczyć z medycyny i żywienia, gdzie zwierzęta są lepiej traktowane niż ludzie.
napisał/a: bastka79 2013-08-29 14:29
witam,

dziękuję bardzo za odpowiedź .
wobec tego mam pytanie . 3 latek w listopadzie był odrobaczany zentelem tylko pamiętam, że po podaniu zentelu skarżył się na ból w prawym boku poniżej żeber. Czy to mógła boleć wątroba ? a jeżeli tak to czy to jest normalne po tym leku ??

czy dzieci powinny mieć powtórzone dawki ? ( np za tydzień lub dwa )

mam jeszcze pytanie odnośnie członków rodziny . dziś dostałam receptę dla wszystkich na pyrantelum tabl ( 3 szt naraz ) a w kolejnych 3 dniach vermox tabletka rano i tabletka wieczorem, Wobec tego czy jest to dobra propozycja czy lepiej najpierw pyrantelum a za tydzień verox ( czy lepiej ominąć pyrantelum ) ????


dziękuję :)
napisał/a: Peter 2013-08-29 15:19
Mogły być tego typu reakcje. To lek, który może obciążać wątrobę. To nie jest do końca normalne.
Dawki faktycznie winny być powtórzone. Podczas leczenia należy zwracać na codzienną zmianę pościeli i bielizny. Inaczej nie przerwiemy łańcucha zarażania.
Lepiej byłoby pyrantelum, a następnie za 10 dni vermox.
napisał/a: bastka79 2013-08-29 15:43
bardzo dziękuję za cenne wskazówki