Odpluta Wydzielina?

napisał/a: julianHH 2015-03-09 18:14
Witam, mój problem doskwiera mi od 4 miesięcy..
zaczeło się od bólów żołądka, i kluchy w gardle, do teraz cały czas przełykam flegme, i boli mnie nadbrzusze, środek brzucha czyli żołądek, i w prawej stronie czuję ucisk.. Dodam iż mam biały nalot na języku, i krosty na nim..
2 Miesiące temu robiłem Gastroskopie, wykryto przewlekłe zapalenie żołądka, i poczatki przepukliny rozworu przełykowego i jeziorko dosc obfite zolciowo, a także test ureazowy-poZytywny... stosuję leki.. cały czas nie dobrze na Lini Przełyk-Żołądek/ucisk na prawą stronę pod żebrami...
Teraz sprawa się wiąże czy o to na zdjęciu wypluta przeze Mnie dziś ta wydzielina to oznaka właśnie tego refluksu,, czy może Zatok?? robiłem RTG ale nic nie stwierdzono.. Pytanie do was Moi państwo, doradźcie i skomentujcie co to może być za przypadłość??
napisał/a: julianHH 2015-03-10 19:13
Proszę mi doradzić??
napisał/a: Konstans 2015-03-10 20:53
Hej,
masz ewidentnie problem zapalny, jesteś zaśluzowany, co wykazało tez badanie ale lekarz ci o tym nie powie, bo chyba pojęcia nie ma :/
Zastosuj dietę p.zapalną - odstaw gluten, nabiał (tak, cały!!!), pij zioła na trawienie a najlepiej takie, które wspomagają pracę wątroby i woreczka (pisałam o tym prawie w każdym poście tutaj, poczytaj, bądż łaskaw)
Śluz, który z Ciebie wychodzi to wynik złej diety. Byc moze i zatoki masz nie halo (jak teraz niemal kazdy) ale to minie po wprowadzeniu diety.
Refluks to wynik niedokwaszenia żołądka, więc zacznij go zakwaszać. Przed każdym posiłkiem pij wodę z octem jabłkowym (najlepszy jest z Rossmana, bio) lub sokiem z cytryny.
Masz złą dietę az boje się zapytać jaka ale zaryzykuję i spytam :)
Pozdrawiam :)
napisał/a: julianHH 2015-03-11 18:25
Jem wszystko ale staram się jeść bardziej zdrowe rzeczy. Więc pewnie odstawić gluten, nabiał tak? i słodycze.. A mógłbym Cię prosić abyś mogła rozpisać mi taka dieta? Powiem Ci jeszcze ze mnie boli prawa strona brzucha(w okolicach wyrostka) ale wyrostek odpada ponieważ stwierdzono ze wyrostek okej. Czy to ma coś wspólnego.. Ale tylko jak naciskam, a przy schylaniu juz lepiej nie mowie jakiś taki blok czuje jakby coś tam było, ale dodam że od 2 miesięcy mam jakiś Guzek w okolicach pachwinowy czy to może być powiększony węzeł od tej infekcji? Pozdrawiam miło :)
napisał/a: Konstans 2015-03-11 20:14
Kłują Cie źle pracujące jelita, stan zapalny tez ma na to wpływ + zła dieta i zatkane narządy jak wątroba , woreczek. Zazwyczaj tak to bywa u ludzi z podobnymi problemami. Nie zaszkodzi wzmocni je, pijąc zioła na trawienie, ostropest, wode z cytryną, ocet jabłkowy z wodą (przez każdym posiłkiem). Musisz też zakwaszac żołądek, aby pokarm się lepiej trawił i przyswajał.
Nie jestem dietetykiem, więc nie rozpisze Ci diety. Ja jem jak ptaszek a nawet jak czasem więcej to sa to głównie warzywa z tłuszczem :)
Zasadniczo jestem gorącą zwolenniczka diety paleo dostosowanej indywidualnie do potrzeb danej osoby. Zresztą u ludzi z problemami uk. pokarmowego taka dieta jest wskazana.
Co powinienes jeść?
mięso, ryby, jajka, warzywa, kasze bezglutenowe (ryż, gryczana, jaglana, ziemniaki), zdrowe tłuszcze - masło, olej lniany, smalec, awokado, oliwki, oliwe z oliwek. Żadnych tłuszczów roślinnych typu olej słonecznikowy !
Trochę owoców, orzechy, ziarna :)
i wsio ;)
Może być ? Pozdrawiam :)
napisał/a: julianHH 2015-03-11 20:32
Tak dziękuję za doradzanie, dostosuje się i napisze Ci za miesiąc o efektach :) ze tak zapytam jeszcze o ten powiększony węzełek.. Ma to związek z tym wszystkim, on mnie nie boli tylko mi doskwiera, a jeżeli chodzi o jelito to przy oddawaniu stolca mnie swędzi i w ogóle czasami czy w pracy czy ogólnie mam świąd odbytu al tak to wszystko ok :)
napisał/a: Konstans 2015-03-11 20:47
Powiększone węzły to wynik stanu zapalnego, infekcji etc.
Zastosuj dietę, a prawdopodobnie minie :)

Trzeba było od razu mówic, ze Cie swędzi okolica odbytu, bo to sugeruje jednoznacznie grzybicę, owsiki czy inne patogeny. Miałam o tym wspomniec wcześniej ale nie chciałam, by znowu było że w kółko to samo pisze. Nie moja wina, ze większośc chorób występuje w parze. I znów się to potwierdza :/
Jeśli masz przerost patogenów, mój drogi, to nie można tego lekceważyć, bo nie łata to sprawa je wyleczyć,
Poczytaj o grzybicy. W tym dziale pisałam o tym nie raz.
Musisz zastosowac dietę p.grzybiczna, czyli wyeliminowac wszystkie cukry, wspomagac się suplementami etc.