Odparzenie w pachwinie ?

napisał/a: oseri 2013-12-12 22:44
Przez dwa miesiące co 2-3 dni jeździłem rowerem na basen. Po tym zacząłem odczuwać swędzenie w pachwinie, zobaczyłem tam lekkie zaczerwienienia przy samym 'sklepieniu'.

Zanim miałem wizytę u dermatologa przez miesiąc stosowałem balsam który mi pomógł kiedyś na inne zmiany skórne, po 3 tygodniach objawy całkiem przeszły, ale parę dni po odstawieniu swędzenie powróciło - zaczerwienienie już nie. To był jakiś naturalny balsam na bazie alkoholu.

Bałem się grzybicy, więc stosowałem przez następne półtora tygodnia crotrimazol i niespecjalnie pomagał - dawał minimalną ulgę, ale to raczej przez to że nawilżał skórę bo stosowałem go w dużych ilościach.

Dermatolog powiedział że nie widać żadnych zaczerwienień, ale skoro clotrimazol coś pomagał to da przeciwgrzybiczo znacznie silniejszy Travogen i tabletki Flucorta, co moge stosowac i w pachwinie i na stopy.
Niestety, właściwie wogóle nie pomogło - stosuję już ponad 2 tyg.


Przypatrzyłem się dokładnie dwoma lusterkami i zauważyłem na samym dole pośladków zaczerwieniania, które pasowały by do siedziska od rowera, więc to chyba jednak odparzenia.

Podsumowując swędzi/nieco łaskocze mnie moszna - zero zaczerwienień, i mam te zaczerwienienia na pośladkach które raczej nie swędzą. Zamierzam się jeszcze wybrać do innego dermatologa, ale chciałbym spróbować czegoś w między czasie.
napisał/a: joannanr1 2013-12-13 11:54
Spróbuj alantanu w zasypce na suchą skórę, możesz też przemywać rivanolem.pozdrawiam
napisał/a: mini_mini88 2014-06-16 23:36
Na odparzenia u moich dzieci sprawdzał się curiosin ale czy można go stosować do użytku wewnętrznego to nie wiem, najlepiej zapytaj farmaceutkę. Bo jeśli się nadaje to powinien pomóc przy Twoich dolegliwościach.
napisał/a: kaktus007 2014-06-20 20:38
ja moje dzieci kąpałam w krochmalu jak byli mali a coś ich tam odparzyło czy wysypało. tylko oczywiście ten krochmal taki rzadszy robiłam, a nie taki jak kiedyś się robiło do wykrochmalenia pościeli na maksa :D